Rozhledna Velký zvon

V roce 1976 byla dokončena výstavba vojenské betonové hlásky na vrchu s názvem Velký Zvon. 

Objekt o výšce 40 metrů sloužil za socialismu jako pozorovatelna, kdy bylo nutné střežit státní hranici s Bavorskem. Z vnitřních prostor byl již tehdy pěkný výhled na blízká i vzdálená pohoří, zejména Český les s vrchem Čerchov, na Šumavu, a samozřejmě i hluboko do vnitrozemí.

V současné době je celý objekt ve správě armády a až do roku 2010 byl alespoň občas přístupný veřejnosti, á to v květnu v průběhu svátků a v červenci, také ve svátky, v rámci dnů otevřených dveří. 

 

Naposledy byl pro veřejnost otevřen 8.5.2010, od té doby je z důvodu jeho zařazení do struktury NATO pro civilisty nepřístupný.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Bělá nad Radbuzou 

Místa v okolí

Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 10km
Vzdálenost: 10km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz