Rozhledna Vodárna Kolín

V roce 1929 byla dostavěna vodárenská věž pro město Kolín. Je vysoká 45 metrů. Dnes slouží jako rozhledna.

Vodojem byl v provozu celých 47 let. Od roku 1977 však objekt postrádal údržbu a ve velmi zchátralém stavu musel být buď zbourán, anebo rekonstruován. Naštěstí zvítězila ta druhá varianta a v roce 2010 byla věž prohlášena technickou památkou. Po dalších pěti letech byl vodojem otevřen pro veřejnost jako rozhledna.

Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 36 metrů nad zemí, vystoupáte na ni po točitých schodech. Poskytuje kruhový výhled na města Kolín a Poděbrady, na chvaletickou tepelnou elektrárnu, na zámek Kačina, a za příznivého počasí, zejména s mraky střední výšky, uvidíte i Krkonoše, hrad Bezděz, a horský hotel Ještěd.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.10.2020
Zataženo
12°C
9°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1015.3hPa
Vítr: 3.5m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 29.10.
Deštivo
12°C
7°C
Pátek
30.10.2020
Déšť
12°C
12°C
Sobota
31.10.2020
Zataženo
14°C
8°C
Neděle
1.11.2020
Zataženo
15°C
11°C

Kontakt

Adresa:
Kolín 

Místa v okolí

Kolín - Kolín je okresní město na východě Středočeského kraje na řece Labi. Má přes 30 000 obyvatel. Je důležitou železniční křižovatkou. Nachází se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský a polygrafický.
Vzdálenost: 2km
Veřejné bruslení Kolín - Veřejné bruslení v Kolíně spadá pod Správu městských sportovišť Kolín a.s. Probíhá v areálu zimního stadionu vždy dle rozpisu na jednotlivé sezony.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.