Podřezanský rybník (Nový Lipnický rybník)

Podřezanský rybník, zvaný též Nový Lipnický rybník, je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších vodních ploch v Jihočeském kraji. 

Jeho krása spočívá v blízkosti rašeliniště (přírodní rezervace) Červené blato, nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Rybník napájí přítok, který protéká rašeliništěm, a proto je voda v nádrži zbarvená do hněda. 

Tmavší barva vody více absoruje sluneční záření a je proto teplejší, než v jiných rybnících. 

Nedaleko hráze vede po místní komunikaci - silnici III. třídy vyhledávaná cyklostezka spojující Chlum u Třeboně, Suchdol nad Lužnicí, Borovany a České Budějovice. Tato krajina je velmi malebná, protkaná rybníky, rozsáhlými květnatými loukami a lesy.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 6.4.2020
Jasno
17°C
8°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1025.3hPa
Vítr: 5.9m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Úterý 7.4.
Jasno
15°C
6°C
Středa
8.4.2020
Jasno
15°C
4°C
Čtvrtek
9.4.2020
Skoro jasno
19°C
7°C
Pátek
10.4.2020
Polojasno
18°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Suchdol nad Lužnicí 

Místa v okolí

Cep
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 7km
Karel Hloušek - Tramp - Půjčovna nabízí lodě a vodácké příslušenství.
Vzdálenost: 7km
Sokol Suchdol - Kemp mezi obcemi Suchdol nad Lužnicí a Tušť na řece Lužnici na 127,4 ř. km.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rybník Staviště - Staviště je největší rybník mezi obcí Stříbřec, Mláka a Pístina, nedaleko od soutoku Nové řeky a Nežárky. Přibližně 1 km severozápadním směrem se nachází jediný jez na Nové řece - Weinzettlův mlýn. 
Rybnik Hejtman (Planá nad Lužnicí) - Rybník Hejtman naleznete v Jihočeském kraji hned dvakrát. Jeden v těsném sousedství Chlumu u Třeboně a druhý poblíž Plané nad Lužnicí. 
Buzický rybník - Buzický rybník nedaleko Blatné je svým způsobem ojedinělý. Neslouží totiž jako většina vodních ploch tohoto typu k chovu ryb, ale byl vybudován jako konečný stupeň očisty odpadních vod. 
Rybník Hliníř - Rybník Hliníř vznikl současně s Bošileckým a Ponědrážkovským rybníkem. Nachází se v zalesněné části Třeboňské pánve, nedaleko od levého břehu řeky Lužnice, která tu na svém horním toku protéká poblíž obce Ponědrážka. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.