Studniční vrch

Studniční vrch je nejvyšší hora Sokolského hřbetu, který je součástí vyššího geomorfologického celku Rychlebských hor. Nachází se nedaleko lázeňského města Jeseník.

Od roku 1996 je na vrcholu v provozu telekomunikační vysílač. Převýšení mezi sedlem Na Pomezí a vrcholem činí 414 metrů, což je poměrně značná prominence (21. nejvíce prominentní hora v České republice).

Jihovýchodní svahy hory jsou známé jako Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník, součástí lázeňských procedur jsou i procházky v terénu Rychlebských hor, kde se také nachází několik desítek léčebných minerálních pramenů. Mimo jiné i zajímavé vyhlídky do krajiny a památná skaliska.

Z města vede Naučná stezka živé vody, směřuje podél sedmnácti pramenů a jednotlivá zastavení se věnují právě léčebné síle minerálních vod. Podél hory směřuje i několik tzv. Nordic Walking tras, které navazují na další naučnou stezku - N. S. Vincenze Priessnitze.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Česká Ves 

Místa v okolí

Penzion Blaník - Nekuřácký penzion Blaník se nachází v Lipové – lázních na úpatí Hrubého Jeseníku. Penzion Blaník nabízí ubytování ve 2 až 4-lůžkových pokojích s kapacitou 16-ti míst. V celém penzionu je možno využít internetové připojení Wi-Fi zdarma. Dobrá dostupnost jak vlakem tak autobusem ale i autem.
Vzdálenost: 4km
Jeseník - Jeseník je okresní město na severu Olomouckého kraje. Leží na soutoku řek Bělá a Staříč, asi 71 km severně od Olomouce. Město má přibližně 12 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Lázeňský vrch - Lipová Lázně - Na severních svazích Lázeňského vrchu v obci Lipová-Lázně objevíte menší zajímavé lyžařské středisko. Jeho provozovatelé se tu snaží ze všech sil vytvořit příjemné a komfortní prostředí pro lyžování každému, kdo do těchto koutů Hrubého Jeseníku zavítá.
Vzdálenost: 5km
Penzion POHODA apartmány - Rodinný penzion s apartmány v klidné okrajové části v obci Česká Ves 1 km od města Jeseník. Každé AP. pro 2-4 os., vl.vchod z obytné zahrady, ložnice pokoj s DVD, SAT, WI-FI. Vlastní kuchyňský kout a koupelna se sprch. koutem. Recepce s barem. Parkování. Značené turistické trasy 50m. Louka a les 100 m.
Vzdálenost: 4km
Apartmán U Náměstí v Jeseníku - Apartmán U Náměstí v Jeseníku se nachází v centru Jeseníku.Je situován jako podkrovní byt v rodinném domě,který byl nově postaven v roce 2010. Apartmán nabízí ubytování pro 7 osob. Cena od 300Kč/osoba/noc. www.apartmanunamesti.cz
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Javor klen u Podhradských - Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen se nachází nádherný javor klen.
Strom lásky České Budějovice - V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice - Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Hlohová alej Litvínovice - V obci Litvínovice, na jižním okraji Českých Budějovic, stojí překrásná hlohová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz