Dyleň

Dyleň je významný vrchol v pohoří Český les, nedaleko Mariánských Lázní a hranic s Bavorskem.

Za socialismu, v období studené války, měla hora velmi strategický význam pro obě strany. Je odtud totiž velmi pěkný výhled do Bavorska. Přímo na vrcholu byl postaven vojenský objekt – ubytovna s pozorovatelnou a odposlouchávací věží. Vojáci tu zaznamenávali veškerý rádiový provoz na ploše celého Bavorska. (Mimochodem, dnes v Německu na vrcholu Schneeberg stojí podobná stavba, která slouží americké výzvědné službě.)

Po roce 1989 přestala věž na kopci Dyleň plnit svou funkci a postupně bylo zařízení odstraněno. Věž se podrobila rekonstrukci a dnes je zde v provozu retranslační stanice a televizní a rozhlasový vysílač. Samotná věž a okolní budovy jsou však veřejnosti nepřístupné a jsou stále oploceny původním pletivem s ostnatým drátem.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 20.2.2019
Polojasno
5°C
1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1025.2hPa
Vítr: 3.7m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 21.2.
Zataženo
7°C
5°C
Pátek
22.2.2019
Zataženo
5°C
-4°C
Sobota
23.2.2019
Polojasno
1°C
-5°C
Neděle
24.2.2019
Skoro jasno
7°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Stará Voda u Chebu 

Místa v okolí

Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 9km
Apartmány Makovna - NA WWW.MAKOVNA.FREEPAGE.CZ Apartmány Makovna se nachází na klidném jihozápadním okraji obce Tři Sekery v Českém lese, 8 km od Mariánských Lázní. V obci je restaurace, bistro, obchod s potravinami a smíšeným zbožím, muzeum, kostel Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi. Okolo Makovny vede z Mariánských Lázní žlutá turistická stezka navazující na další cesty zpřístupňující hraniční hvozdy a překrásná místa i na bavorské straně - v kraji 1000 jezer.
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 11km
Vzdálenost: 11km

Nová místa

+ přidat
Koloběžky Malá Skála - Půjčovna koloběžek - Půjčovna koloběžek na Malé Skále na cyklostezce Greenway Jizera.
Rafty Jizera Malá Skála - Rafty Jizera - půjčovna raftů a kánoí na Jizeře na Malé Skále
Půjčovna lodí Malá Skála - Lodě Maloskalsko - Půjčovna lodí, raftů, koloběžek a horských kol na Malé Skále na řece Jizeře a cykloztezce Greenway Jizera.
Hvozd - Hvozd je jedním z výrazných znělcových masivů v Lužických horách, zároveň jde o pátou nejvyšší horu Lužických hor.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.