Vodní nádrž Baška

Vodní nádrž Baška zásobuje vodou potok Baštice, přítok říčky Ostravice v Moravskoslezském kraji. Přehrada se nachází nedaleko od Frýdku-Místku.

Přehradní hráz je zemní, sypaná, a obepíná přibližně třicet procent obvodu celé vodní plochy. Je vysoká 8 metrů, v koruně je dlouhá 963 metrů. Maximální hloubka vody je 6 metrů.

Předchůdcem dnešní vodní plochy byl rybník ze 16. století, na jeho místě vznikla v letech 1958 – 1961 přehrada, která měla regulovat průtok na říčce Ostravici, především zásobovat krajinu vodou v období sucha. Brzy po výstavbě hráze se však přehrada začala využívat především pro rekreaci, zjistilo se, že průtok vody regulované přehradou by nestačil pokrýt požadavky na patřičný průtok, navíc od roku 1969 plnou regulaci vodního toku Ostravice plně převzala přehrada Šance.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 30.11.2020
Zataženo
0°C
-2°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1027.1hPa
Vítr: 2.1m/s
z jiho-západu
Zítra
Úterý 1.12.
Skoro jasno
0°C
-9°C
Středa
2.12.2020
Skoro jasno
-1°C
-5°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
1°C
1°C
Pátek
4.12.2020
Zataženo
5°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Baška 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Sportovní klub Asociace Sportu - Půjčovna vám poskytne lodě, rafty, kajaky a kánoe na všech řekách v České republice.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.