Vodní dílo Stráž pod Ralskem

Vodní dílo Stráž pod Ralskem je také někdy označováno jako Horecký rybník. Původně se jednalo o rybník, který za mnoho desítek let prošel několika úpravami. V současné době slouží k regulaci průtoku vody v řece Ploučnici a také k rekreaci.

Rybník pochází z let 1912 – 1915, tehdy byl zbudován za pomocí dřevěné konstrukce z roštů a pilotů, aby reguloval průtok na řece Ploučnici a chránil okolní obce před povodňovou vlnou.  V roce 1926 došlo k první stavební úpravě sypané hráze, byl postaven bezpečnostní přeliv. Hráz byla v té době vysoká 7 metrů a dlouhá bezmála 1 kilometr. V koruně hráze již tehdy vedla silnice II. třídy.

Hráz utrpěla značné škody zejména při okupaci republiky sovětskými vojsky, nedaleko odtud byl zřízen speciální vojenský prostor.  V roce 1974 byly v hrázi objeveny první trhliny a teprve v roce 1990 byla silnice na hrázi uzavřena pro svůj havarijní stav.

Rekonstrukce hráze se prováděla až v letech 1996 – 1997. Celková plocha vodní nádrže je 42 hektarů, hráz zadržuje necelé dva miliony kubíků vody. Dnes se přehrada využívá k rekreačním účelům, voda však není vhodná ke koupání. Nachází se zde dobře vybavený areál vodního lyžování, je tu k dispozici restaurace, několik kiosků a vodní vlek.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 22.10.2018
Zataženo
10°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1027hPa
Vítr: 1.8m/s
z jiho-západu
Zítra
Úterý 23.10.
Silný déšť
7°C
10°C
Středa
24.10.2018
Polojasno
8°C
7°C
Čtvrtek
25.10.2018
Polojasno
12°C
6°C
Pátek
26.10.2018
Polojasno
12°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Stráž pod Ralskem 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Zdeněk Týkal - Půjčovna má k dispozici lodě, kajaky a kánoe na řekách Jizera, Smědá a Ploučnice.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Milešovský Kloc - Milešovský Kloc je výrazná hora v Českém středohoří, nedaleko od obce Milešov. Většina kopců Českého středohoří je sopečného původu a je součástí Chráněné krajinné oblasti České středohoří.
Lipská hora - Lipská hora je jeden z výrazných vrcholů Českého středohoří. Nad terénem ční jako pozůstatek bývalé sopečné činnosti. Jižní část hory je chráněna jako Přírodní rezervace Lipská hora. Vyskytuje se tu teplomilná květena a řada chráněných živočichů.
Kletečná - Kletečná je výrazný vrchol Českého středohoří nedaleko obce Velemín v litoměřickém okrese.
Na skalce - Na skalce je název čtvrté nejvyšší hory Šumavského podhůří, je součástí podcelku Prachatické hornatiny.

Nové ubytování

+ přidat
Pension Klášter Teplá u Třebenic - Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Šeberák - Restaurace s krásnou zahrádkou s posezením přímo u vody. V zimě je zase krásně ozdobena a jde vidět již z dálky.
Restaurace POHODA - Pouze domácí kuchyně v krásném "retro" prostředí. Otevírací doba: denně 12:00 - 22:00 V naší rodinné restauraci POHODA vaříme pouze domácí jídla, žádné polotovary. Točíme regionální pivko od Strakonického pivovaru Přijďte ochutnat například - Knedlíčkovou polévku - Pečenou kachničku, bramborový knedlík, červené zelí - Hovězí "Hydčický" gulášek, houskový knedlík - Borůvkové knedlíky se šlehačkou - Bramborové knedlíky plněné uzeným masem - Boloňské špagety sypané sýrem - Vepřové výpečky, houskový knedlík, bílé zelí Dále zajišťujeme ubytování ve skromných, ale čistých a útulných pokojíčkách.
Ristorante Nolita - Středomořská Restaurace Pizza Pasta Grill
U Divišů - Zveme Vás do restaurace U Divišů, která nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení, dobré jídlo za skvělou cenu polední menu od 89,- a speciality jako kapří hranolky. Najdete nás na Hlavní třídě v Kladně. Tešíme se