Vodní dílo Stráž pod Ralskem

Vodní dílo Stráž pod Ralskem je také někdy označováno jako Horecký rybník. Původně se jednalo o rybník, který za mnoho desítek let prošel několika úpravami. V současné době slouží k regulaci průtoku vody v řece Ploučnici a také k rekreaci.

Rybník pochází z let 1912 – 1915, tehdy byl zbudován za pomocí dřevěné konstrukce z roštů a pilotů, aby reguloval průtok na řece Ploučnici a chránil okolní obce před povodňovou vlnou.  V roce 1926 došlo k první stavební úpravě sypané hráze, byl postaven bezpečnostní přeliv. Hráz byla v té době vysoká 7 metrů a dlouhá bezmála 1 kilometr. V koruně hráze již tehdy vedla silnice II. třídy.

Hráz utrpěla značné škody zejména při okupaci republiky sovětskými vojsky, nedaleko odtud byl zřízen speciální vojenský prostor.  V roce 1974 byly v hrázi objeveny první trhliny a teprve v roce 1990 byla silnice na hrázi uzavřena pro svůj havarijní stav.

Rekonstrukce hráze se prováděla až v letech 1996 – 1997. Celková plocha vodní nádrže je 42 hektarů, hráz zadržuje necelé dva miliony kubíků vody. Dnes se přehrada využívá k rekreačním účelům, voda však není vhodná ke koupání. Nachází se zde dobře vybavený areál vodního lyžování, je tu k dispozici restaurace, několik kiosků a vodní vlek.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 23.4.2019
Zataženo
15°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1009.2hPa
Vítr: 9.3m/s
z jiho-východu
Zítra
Středa 24.4.
Skoro jasno
17°C
16°C
Čtvrtek
25.4.2019
Jasno
21°C
16°C
Pátek
26.4.2019
Déšť
24°C
9°C
Sobota
27.4.2019
Zataženo
12°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Stráž pod Ralskem 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Zdeněk Týkal - Půjčovna má k dispozici lodě, kajaky a kánoe na řekách Jizera, Smědá a Ploučnice.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Přilba - Přilba je název hory na Šumavě, nedaleko Kvildy a Churáňova. Na jejím úpatí se nachází horská osada Nové Hutě.
Jelení hora - Jelení hora je jedna z krkonošských tisícovek nedaleko Malé Úpy. 
Orel (hora) - Orel je název jedné z šumavských tisícovek, najdete ji nedaleko horského střediska Kvilda.
Chlum (hora) - Chlum je název jedné ze šumavských tisícovek. Nachází se uvnitř areálu vojenského újezdu Boletice. Zároveň se jedná o šestý nejvyšší vrchol v okrese Český Krumlov.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst