Vodní nádrž Barbora

Vodní nádrž Barbora nedaleko obce Oldřichov vzniklo zatopením jámy po těžbě hnědého uhlí.

V okolí obce Oldřichov se na konci 19. století začalo s hlubinnou těžbou hnědého uhlí. V roce 1957 bylo uhlí v tomto místě hluboko pod povrchem vytěženo a přešlo se na těžbu povrchovou. V 70. letech byl zbytek suroviny odtěžen a vzniklá jáma byla zatopena důlní vodou.

Vzniklo jezero o rozloze zhruba 55 hektarů, hluboké téměř 60 metrů. Do jezera začal později proudit potok Bouřlivec a stal se jeho přirozeným zásobním napáječem.

Dnes je voda v jezeru Barbora překvapivě velmi dobré kvality, je průzračná do velké hloubky a využívá se pro rekreační účely, zejména pro koupání, pro windsurfing, pro plachtaře, anebo pro sportovní potápění.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 16.10.2018
Jasno
16°C
14°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.2hPa
Vítr: 1.3m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Středa 17.10.
Jasno
16°C
12°C
Čtvrtek
18.10.2018
Jasno
18°C
10°C
Pátek
19.10.2018
Jasno
16°C
6°C
Sobota
20.10.2018
Polojasno
14°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Jeníkov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Libín - Libín je nejvyšší horou Šumavského podhůří, najdete ji zhruba 4 kilometry od Prachatic jižním směrem.
Kamenec - Kamenec je nejvyšší hora Novohradských hor na české straně pohoří. Vypíná se nedaleko obce Pohoří na Šumavě, zhruba půl kilometru od hranice s Rakouskem.
Myslivna - Myslivna je druhá nejvyšší hora na české straně Novohradských hor. Najdete ji nedaleko obce Pohorská Ves, zhruba 3 km od hranice s Rakouskem.
Fitpark "Za Dolejšákem" na Zličíně (Praha) - Fitpark "Za Dolejšákem" na Zličíně (Praha) včetně stolu na ping pong.

Nové ubytování

+ přidat
Pension Klášter Teplá u Třebenic - Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Šeberák - Restaurace s krásnou zahrádkou s posezením přímo u vody. V zimě je zase krásně ozdobena a jde vidět již z dálky.
Restaurace POHODA - Pouze domácí kuchyně v krásném "retro" prostředí. Otevírací doba: denně 12:00 - 22:00 V naší rodinné restauraci POHODA vaříme pouze domácí jídla, žádné polotovary. Točíme regionální pivko od Strakonického pivovaru Přijďte ochutnat například - Knedlíčkovou polévku - Pečenou kachničku, bramborový knedlík, červené zelí - Hovězí "Hydčický" gulášek, houskový knedlík - Borůvkové knedlíky se šlehačkou - Bramborové knedlíky plněné uzeným masem - Boloňské špagety sypané sýrem - Vepřové výpečky, houskový knedlík, bílé zelí Dále zajišťujeme ubytování ve skromných, ale čistých a útulných pokojíčkách.
Ristorante Nolita - Středomořská Restaurace Pizza Pasta Grill
U Divišů - Zveme Vás do restaurace U Divišů, která nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení, dobré jídlo za skvělou cenu polední menu od 89,- a speciality jako kapří hranolky. Najdete nás na Hlavní třídě v Kladně. Tešíme se