Zřícenina hradu Leuchtenštejn

Zřícenina hradu Leuchtenštejn nedaleko města Zlaté Hory pochází ze 13. století.

Hrad Leuchtenštejn založil pravděpodobně opavský kníže, nebo vratislavský biskup Tomáš II. Hrad zřejmě sloužil jako strážní objekt pro ochranu rudných dolů a některé domněnky nasvědčují tomu, že tu bylo vytěžené zlato a další drahé kovy skladovány.

Bohužel se nedochovaly žádné písemnosti z historie hradu, pouze archeologické nálezy z 1. poloviny 14. století potvrdily osídlení místa, jehož zánik je spojován s obdobím husitských válek.

Byly tu nalezeny části ocelové zbroje se zlatými doplňky. Dodnes se z hradu dochovala část obranného valu a hradní příkop, zbytky věže o průměru 8 metrů (původní výška byla asi 25 metrů).  

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 18.7.2018
Silný déšť
17°C
16°C
Srážky: 11.5mm
Tlak: 1009.1hPa
Vítr: 7.7m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 19.7.
Déšť
16°C
17°C
Pátek
20.7.2018
Jasno
20°C
14°C
Sobota
21.7.2018
Polojasno
24°C
16°C
Neděle
22.7.2018
Zataženo
23°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Zlaté Hory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Ski areál Zlaté hory - Příčná - K velmi oblíbeným destinacím na území Hrubého Jeseníku patří i Zlaté Hory. Kdysi dávnou tradici těžby vzácných nerostů a nynější lákavé turistické cíle, zejména rašeliniště Rejvíz, významně doplňuje středisko zimních sportů Příčná.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Dolní Údolí - U Pekina - V Dolním Údolí nedaleko Zlatých Hor se nachází menší lyžařský areál, který je součástí hotelu U Pekina.
Vzdálenost: 6km
Ski areál Horní Údolí - Skiareál Horní Údolí patří k těm menším pohodovým areálům v Jeseníkách, kde si klidné lyžování užívají jak začátečníci, tak i rodiny s dětmi nebo pokročilí lyžaři.
Vzdálenost: 8km
Mgr. Tomáš Svoboda - Půjčovna má k dispozici jachty na Slezské Hartě.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Jezero Benedikt - Jezero Benedikt je uměle vytvořená vodní nádrž na okraji města Most. Odděluje od sebe dvě městské části Vtelno a Liščí vrch.
Nový rybník u Tchořovic - Nový rybník v okrese Strakonice, nedaleko obce Tchořovice, oválného tvaru napájí potok Kopřivnice a umělý přivaděč Hradišťského potoka.
Merklínský rybník - Merklínský rybník v okrese Plzeň-jih se nachází na východním okraji stejnojmenné obce. Nechal jej vybudovat potomek rytířského rodu Vilém z Chřínova přibližně v 15. století.   
Rybník Řežabinec - Řežabinec je národní přírodní rezervace, jejíž součástí je Řežabinecký rybník a Řežabinecké tůně.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.
Levné ubytování České Budějovice - Penzion Minor - Levné ubytování České Budějovice nabízí kromě běžného ubytování v penzionu také výhodný víkendový pobyt s výraznou slevou, nebo diskrétní ubytování pro zamilované páry v denní době od 9.00 do 15.00 hodin.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.