Zřícenina hradu Nový Šaumburk

Zřícenina hradu Nový Šaumburk se nachází nedaleko obce Podhradní Lhota. Zbytky zdiva jsou chráněny jako kulturní památka České republiky.

Nový Šaumburk byl vystavěn v polovině 14. století. Měl být náhradou staršího hrádku Šaumburk, který se nacházel nedaleko odtud.

Poprvé je hrad písemně zmíněn v roce 1360.

Hrad byl o necelých sto let později zastaven olomouckým biskupem Janem XI. Mrázem, na počátku 15. století jej měl v zástavě vladycký rod z Bítova u Bílovce. Mikuláš z Bítova byl loupeživým rytířem a proto v roce 1451 nechal moravský hejtman Jan Tovačovský z Cimburka hradní objekt dobýt a rozbořit.

K obnově hradu již nedošlo a navíc byl značně poškozen v průběhu uhersko-českých válek uherskými vojsky. V současné době jsou zbytky hradu chráněny jako kulturní památka a jsou volně přístupné.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 5.12.2020
Zataženo
8°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1007.5hPa
Vítr: 7.2m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Neděle 6.12.
Polojasno
9°C
8°C
Pondělí
7.12.2020
Zataženo
6°C
4°C
Úterý
8.12.2020
Zataženo
5°C
4°C
Středa
9.12.2020
Zataženo
8°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Podhradní Lhota 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slovácký dvůr - Rozhledna Slovácký dvůr je celodřevěná stavba, vysoká 11 metrů. Byla vztyčena v roce 2014 uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr s ubytovacími objekty v Ostrožské Nové Vsi. 
Hlaváčky - Hlaváčky je hora mezi obcemi Valašská Bystřice a Vidče.
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.