Hrad Hungerberg

Hrad Hungerberg stával nedaleko obce Bochov na kopci s názvem Hladový vrch.

Hrad vznikl zhruba v polovině 14. století, v té době jej vlastnili majitelé městečka Bochov Boreš a Slavek z Rýzmburka. Hrad byl postaven jako ochranný prvek při obraně města a spravoval zdejší rýzmburská léna.

V roce 1412 se hradu i celého panství zmocnil šlechtický rod Plavenských z Plavna, kteří bojovali na straně katolíků proti husitskému hnutí.

Jindřich II. Z Plavna byl členem Zelenohorské jednoty a postavil se proti českému králi Jiřímu z Poděbrad. V roce 1469 byl hrad královským vojskem obléhán a dobyt. Vzápětí byl vypálen a pobořen a nedaleko odtud byl postaven nový hrad Hartenštejn.

Hrad Hungerberg zpustl a dodnes se z hradu nedochovalo prakticky nic, pouze zarostlé zbytky valů. Nedochovaly se ani vnitřní objekty, tedy parkán, bašta, a hradní příkop s obranným valem.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Bochov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Bražec - Obec Bražec vznikla 1. ledna 2016. Tehdy došlo k dalšímu zmenšení vojenského újezdu Hradiště na ploše katastrálních území obcí Bražec u Těšetic a Bražec u Hradiště.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 10km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 10km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.