Hrad Hartenštejn

Zřícenina gotického hradu Hartenštejn (německy Hartenstein) se nachází nedaleko Karlových Varů. Zbytky zdiva jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Z hradu se dochovala polygonální bašta, zbytky střílen, a tři bateriové věže.

Hrad je poprvé písemně zmíněn v roce 1473, tehdy sloužil jako opěrný bod a ochrana obchodní stezky. Zakladatelem hradu byl Jindřich z Plavna.

Dalšími majiteli byli Bohuslav ze Švamberka, Anna Cedvicová, Jan Mašovský z Kolovrat a Jindřich Mikuláš Hasištejnský z Lobkovic.

V době renesance již byl hrad opuštěn, jako zpustlý a neudržovaný se uvádí v roce 1609. Na konci 16. století byl hrad ještě částečně  restaurován Adamem Štensdorfem ze Štensdorfu. V roce 1609 hrad odkoupil Linhart Colona z Felsu a připojil jej k Andělské Hoře. Zároveň jej přestal obývat a ještě v témže roce jej opustil.

Zřícenina je přístupná po červené turistické značce z Bochova.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 22.7.2018
Déšť
20°C
17°C
Srážky: 0.7mm
Tlak: 1013.1hPa
Vítr: 3.4m/s
z severu
Zítra
Pondělí 23.7.
Deštivo
22°C
17°C
Úterý
24.7.2018
Polojasno
24°C
19°C
Středa
25.7.2018
Deštivo
25°C
18°C
Čtvrtek
26.7.2018
Zataženo
26°C
17°C

Kontakt

Adresa:
Bochov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Bražec - Obec Bražec vznikla 1. ledna 2016. Tehdy došlo k dalšímu zmenšení vojenského újezdu Hradiště na ploše katastrálních území obcí Bražec u Těšetic a Bražec u Hradiště.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 10km
Vzdálenost: 11km

Nová místa

+ přidat
Jezírko pod Táborem - Jezírko pod Táborem je evidovaná přírodní památka s evidenčním číslem 1928. Nachází se nedaleko města Lomnice nad Popelkou.
Mechové jezírko - Mechové jezírko nad Kotelními jámami v Krkonošském národním parku je jediné jezírko ledovcového původu na naší (české) straně Krkonoš. Nachází se v nadmořské výšce 1060 m.
Jezero Kristýna - Jezero Kristýna nedaleko Hrádku nad Nisou vzniklo zatopením lignitového dolu. Povrchová těžba byla ukončena v roce 1969 a o rok později byla těžní jáma postupně zaplavována vodou.
Žernosecké jezero - Žernosecké jezero vzniklo průsakem říční vody v bývalé pískovně, kde se dříve těžil štěrkopísek. Těžba probíhala v letech 1952 – 1977. Žernosecký pásek byl použit pro výstavbu přehrad Vltavské kaskády (Slapské přehrady, Orlické a Vrané nad Vltavou).

Nové ubytování

+ přidat
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.