Hrad Hartenštejn

Zřícenina gotického hradu Hartenštejn (německy Hartenstein) se nachází nedaleko Karlových Varů. Zbytky zdiva jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Z hradu se dochovala polygonální bašta, zbytky střílen, a tři bateriové věže.

Hrad je poprvé písemně zmíněn v roce 1473, tehdy sloužil jako opěrný bod a ochrana obchodní stezky. Zakladatelem hradu byl Jindřich z Plavna.

Dalšími majiteli byli Bohuslav ze Švamberka, Anna Cedvicová, Jan Mašovský z Kolovrat a Jindřich Mikuláš Hasištejnský z Lobkovic.

V době renesance již byl hrad opuštěn, jako zpustlý a neudržovaný se uvádí v roce 1609. Na konci 16. století byl hrad ještě částečně  restaurován Adamem Štensdorfem ze Štensdorfu. V roce 1609 hrad odkoupil Linhart Colona z Felsu a připojil jej k Andělské Hoře. Zároveň jej přestal obývat a ještě v témže roce jej opustil.

Zřícenina je přístupná po červené turistické značce z Bochova.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Zataženo
1°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.3hPa
Vítr: 1.8m/s
z severo-severo-východu
Zítra
Pondělí 30.11.
Jasno
1°C
-1°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
2°C
-1°C
Středa
2.12.2020
Zataženo
0°C
-2°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
-5°C

Kontakt

Adresa:
Bochov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Bražec - Obec Bražec vznikla 1. ledna 2016. Tehdy došlo k dalšímu zmenšení vojenského újezdu Hradiště na ploše katastrálních území obcí Bražec u Těšetic a Bražec u Hradiště.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 10km
Vzdálenost: 11km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.