Zřícenina hradu Trmačov

V okrese Brno-venkov nedaleko od obce Hluboké Dvory se nachází zbytky kamenného hradu Trmačov.

Podle vyjádření odborníků se jedná o jakýsi přechodový objekt mezi  hradem a tvrzí. Trmačov byl zařazen mezi hradní stavby právě kvůli válcové centrální věži. Od roku 1958 jsou zbytky zdiva chráněny jako kulturní památka České republiky.

Hrad je poprvé zmíněn v roce 1305. Sídlil v něm významný vladycký rod pánů z Trmačova. Tito šlechtici byli pravděpodobně nějakým způsobem spřízněni s rodem Lichtenštejnů.

Od roku 1371 je vlastníkem hradu Mikuláš z Trmačova a od roku 1407 Přešek z Trmačova. V roce 1417 vlastnil polovinu hradu jistý Jan z Dlouhé Vsi a od roku 1437 Jan z Lomnice. V druhé polovině 15. století se však hrad Trmačov uvádí již jako opuštěné a chátrající sídlo.

Do dnešní doby se dochovaly pouze zbytky válcové věže a okolního zdiva. Pod hradem kdysi stávala vesnice Trmačov, ze které zbyly jen terénní nerovnosti.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hluboké Dvory 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.