Vodní nádrž Kamenička

Vodní nádrž Kamenička v okrese Chomutov v Krušných horách patří k našim nejkrásnějším přehradám. Jedná se o obloukovou kamennou gravitační hráz nad ústím potoka Kamenička. Přehradu spravuje Povodí Ohře.

Přehrada vznikla zásluhou vodohospodářského projektu v roce 1891, kdy bylo zapotřebí vyřešit zásobování města Chomutova pitnou vodou. Tehdy bylo počítáno na jednu osobu denně 60 litrů vody. Původně měla přehrada vyrůst na řece Chomutovce, bohužel byl v řece malý průtok, a tak se hráz nakonec stavěla na říčce Kameničce. Na stavbě pracovalo zhruba tisíc dělníků z Itálie a Chorvatska, kteří se na budování přehrad specializovali. Stavbu provedla firma G.A.Wayss and Cie v letech 1899 – 1904.

Hráz je vysoká 33 metrů, dlouhá 153 metrů, je vystavěna z lomového kamene na podkladu ze žulového skaliska. Přehrada je vybavena odběrnou věží se dvěma spodními výpustěmi. Hráz chrání bezpečnostní přeliv, kudy může protékat až 29 kubíků za sekundu kaskádovým spádem do koryta potoka. Součástí přehrady je Dieterova štola, což je odvodní kanál pro nekvalitní kyselou vodu z horského rašeliniště nad přehradou.

Přehrada dnes slouží jako odběrné místo pro pitnou vodu, která odtud putuje do úpravny vody III. mlýn. Tato technická památka z konce 19. století spadá do ochranného pásma vodního zdroje a vstup na přehradu není povolen. Podél pravého břehu však vede turistická značka a cyklotrasa č. 3078.

Nedaleko odtud můžete navštívit přírodní rezervaci Buky nad Kameničkou, kde Vás určitě příjemně překvapí přes 200 let starý bukový porost.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 12.12.2018
Polojasno
-2°C
-5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1022.8hPa
Vítr: 3.4m/s
z severu
Zítra
Čtvrtek 13.12.
Skoro jasno
-5°C
-7°C
Pátek
14.12.2018
Zataženo
-5°C
-7°C
Sobota
15.12.2018
Zataženo
-5°C
-7°C
Neděle
16.12.2018
Zataženo
-6°C
-6°C

Kontakt

Adresa:
Blatno 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Mezihoří - Menší lyžařský areál nedaleko od Chomutova na území Krušných hor si oblíbili především nenároční lyžaři, začátečníci, středně pokročilí a rodiny s malými dětmi.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Hradiště - Hradiště je nejvyšší vrchol Doupovských hor a najdete jej uprostřed vojenského výcvikového pásma v karlovarském okrese.
Jezevčí vrch - Jezevčí vrch je jeden z nápadných vrcholků Ralské pahorkatiny. Nachází se nedaleko obce Heřmanice v Podještědí.
Medvědí vrch - Medvědí vrch je jeden z vrcholků Hrubého Jeseníku a zároveň nejvyšší vrchol Medvědské hornatiny.
Vihošť - Vihošť je znělcová hora v českolipském okrese, jejíž součástí je Přírodní rezervace Vihošť založená v roce 1998. Vihošť je zároveň nejvyšší horou Polomených hor a spadá pod CHKO Kokořínsko.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování U křížku - Ubytování v nově zrekonstruovaném domě ve středu obce se dvěma byty, jednopokojový se třemi lůžky, dvoupokojový se čtyřmi lůžky. Každý byt má svou koupelnu s wc, kuchyň vybavenou sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, televizí, wifi. Celý dům je nekuřácký.
Chalupa v Libouni pod Blaníkem - Ubytování na stylové chalupě v kraji Blanických rytířů. Dovolená s dětmi, víkendy, setkání přátel, sportovní vyžití, tři zatravěné hřiště, volejbal, malá kopaná, golfové hřiště 10 jamek, stolní tenis, krytý bazén.
Pension Klášter Teplá u Třebenic - Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Nuance - Česká kuchyně i kuchyně okolních evropských zemí jsou základem, na kterém staví šéfkuchař Michal Paulík svá inovativní a kreativní jídla. Webová stránka: https://www.nuancerestaurant.cz/
Restaurant Lví dvůr - Česká restaurace v areálu Pražského hradu. Renesanční budova z roku 1581 nabízí krásný výhled na katedrálu Svatého Víta.
Restaurace Šeberák - Restaurace s krásnou zahrádkou s posezením přímo u vody. V zimě je zase krásně ozdobena a jde vidět již z dálky.
Restaurace POHODA - Pouze domácí kuchyně v krásném "retro" prostředí. Otevírací doba: denně 12:00 - 22:00 V naší rodinné restauraci POHODA vaříme pouze domácí jídla, žádné polotovary. Točíme regionální pivko od Strakonického pivovaru Přijďte ochutnat například - Knedlíčkovou polévku - Pečenou kachničku, bramborový knedlík, červené zelí - Hovězí "Hydčický" gulášek, houskový knedlík - Borůvkové knedlíky se šlehačkou - Bramborové knedlíky plněné uzeným masem - Boloňské špagety sypané sýrem - Vepřové výpečky, houskový knedlík, bílé zelí Dále zajišťujeme ubytování ve skromných, ale čistých a útulných pokojíčkách.