Vodní nádrž Kamenička

Vodní nádrž Kamenička v okrese Chomutov v Krušných horách patří k našim nejkrásnějším přehradám. Jedná se o obloukovou kamennou gravitační hráz nad ústím potoka Kamenička. Přehradu spravuje Povodí Ohře.

Přehrada vznikla zásluhou vodohospodářského projektu v roce 1891, kdy bylo zapotřebí vyřešit zásobování města Chomutova pitnou vodou. Tehdy bylo počítáno na jednu osobu denně 60 litrů vody. Původně měla přehrada vyrůst na řece Chomutovce, bohužel byl v řece malý průtok, a tak se hráz nakonec stavěla na říčce Kameničce. Na stavbě pracovalo zhruba tisíc dělníků z Itálie a Chorvatska, kteří se na budování přehrad specializovali. Stavbu provedla firma G.A.Wayss and Cie v letech 1899 – 1904.

Hráz je vysoká 33 metrů, dlouhá 153 metrů, je vystavěna z lomového kamene na podkladu ze žulového skaliska. Přehrada je vybavena odběrnou věží se dvěma spodními výpustěmi. Hráz chrání bezpečnostní přeliv, kudy může protékat až 29 kubíků za sekundu kaskádovým spádem do koryta potoka. Součástí přehrady je Dieterova štola, což je odvodní kanál pro nekvalitní kyselou vodu z horského rašeliniště nad přehradou.

Přehrada dnes slouží jako odběrné místo pro pitnou vodu, která odtud putuje do úpravny vody III. mlýn. Tato technická památka z konce 19. století spadá do ochranného pásma vodního zdroje a vstup na přehradu není povolen. Podél pravého břehu však vede turistická značka a cyklotrasa č. 3078.

Nedaleko odtud můžete navštívit přírodní rezervaci Buky nad Kameničkou, kde Vás určitě příjemně překvapí přes 200 let starý bukový porost.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 24.9.2018
Deštivo
9°C
4°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1026.7hPa
Vítr: 9.2m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Úterý 25.9.
Skoro jasno
7°C
2°C
Středa
26.9.2018
Polojasno
10°C
8°C
Čtvrtek
27.9.2018
Jasno
18°C
11°C
Pátek
28.9.2018
Polojasno
14°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Blatno 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Mezihoří - Menší lyžařský areál nedaleko od Chomutova na území Krušných hor si oblíbili především nenároční lyžaři, začátečníci, středně pokročilí a rodiny s malými dětmi.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Pařez - Pařez je třetí nejvyšší hora Českého středohoří. Jedná se o velice výraznou zalesněnou kupu nedaleko od Kostomlat pod Milešovkou.
Sněžné věžičky - Sněžné věžičky je vrchol v Jizerských horách a zároveň velmi nápadný skalní útvar.
Dětské workoutové hřiště v Kutné Hoře - Dětské workoutové hřiště U Sokoláku
Bouřný - Bouřný je jeden z vrcholů Lužických hor. Jedná se o znělcovou kupu nedaleko od obce Nová Huť – část obce Svor. Nachází se na katastrálním území Horní Světlé.

Nové ubytování

+ přidat
Pension Klášter Teplá u Třebenic - Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace POHODA - Pouze domácí kuchyně v krásném "retro" prostředí. Otevírací doba: denně 12:00 - 22:00 V naší rodinné restauraci POHODA vaříme pouze domácí jídla, žádné polotovary. Točíme regionální pivko od Strakonického pivovaru Přijďte ochutnat například - Knedlíčkovou polévku - Pečenou kachničku, bramborový knedlík, červené zelí - Hovězí "Hydčický" gulášek, houskový knedlík - Borůvkové knedlíky se šlehačkou - Bramborové knedlíky plněné uzeným masem - Boloňské špagety sypané sýrem - Vepřové výpečky, houskový knedlík, bílé zelí Dále zajišťujeme ubytování ve skromných, ale čistých a útulných pokojíčkách.
Ristorante Nolita - Středomořská Restaurace Pizza Pasta Grill
U Divišů - Zveme Vás do restaurace U Divišů, která nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení, dobré jídlo za skvělou cenu polední menu od 89,- a speciality jako kapří hranolky. Najdete nás na Hlavní třídě v Kladně. Tešíme se
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.