Vodní nádrž Otvice

Vodní nádrž Otvice na okraji Chomutova spadá do vodohospodářské soustavy spolu s vodními nádržemi Zaječice a Újezd. Nádrž Otvice nahradila starou zrušenou nádrž Dřínov, která byla zasypána kvůli těžbě hnědého uhlí. Nádrž je také někdy přezdívána jako Velký otvický rybník. Nedaleko odtud se nachází Kamencové jezero.

Přehrada Otvice zaujímá plochu 15 hektarů, je napájena z vodního díla Přivaděč Ohře – Bílina (též Podkrušnohorský přivaděč). Tento akvadukt je jediným přítokem do nádrže Otvice, sama o sobě nemá tato vodní plocha žádný přirozený přítok. Přivaděčem přitéká maximálně 0,4 kubíku za sekundu.

Vodní nádrž má v půdorysu tvar lichoběžníka, obepíná ji z větší části zemní sypaná hráz, podél níž je umístěn návodní betonový těsnící val o délce 1350 metrů. Val je vysoký místy až 4 metry a v koruně je široký 3 metry na hlavní hrázi a 2 metry u boční hráze. Hráz je vybavena spodní výpustí o kapacitě 0,65 kubíků za sekundu a bezpečnostním přelivem v koruně hráze, kudy může protékat maximálně 0,72 kubíků za sekundu.

Přehrada Otvice se využívá především pro zajištění minimálního regulovaného průtoku pod výpustí hráze a jako ochrana před případnými povodněmi. Je rovněž oblíbeným místem k rekreaci a odpočinku místních obyvatel, je tu povoleno koupání, sportovní rybolov a vodní sporty, mj. i vodní lyžování. V tamním Wake parku je k dispozici nejdelší vodní vlek v České republice, dlouhý 780 metrů.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.2.2021
Polojasno
5°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1037.7hPa
Vítr: 4.2m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 28.2.
Jasno
6°C
1°C
Pondělí
1.3.2021
Jasno
6°C
0°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
5°C
3°C
Středa
3.3.2021
Jasno
8°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Chomutov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Chomutov - Město Chomutov leží na říčce Chomutovce na severozápadě Čech v Ústeckém kraji. Zaujímá plochu 29 km² a čítá 51 000 obyvatel.
Vzdálenost: 2km
Street Workout hřiště Eldorádo Chomutov - 18. dubna 2015 bylo slavnostně uvedeno do provozu v té době největší Street Workout hřiště Eldorádo v Chomutově.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Street Workout Jirkov - Moderní a výborně vybavené street workoutové hřiště je chloubou města Jirkova v Ústeckém kraji. Bylo postaveno v Mládežnické ulici v areálu 4. ZŠ Jirkov (sídliště Na Borku). Cvičební hrazdy, kruhy a lavice jsou umístěny na speciálním protiskluzném polyuretanovém povrchu.
Vzdálenost: 4km
Ing. David Grünbaum - Půjčovna má k dispozici rafty a lodě na řece Ohři.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.