Vodní nádrž Všechlapy

Vodní nádrž Všechlapy na potoce Bouřlivec byla pojmenována podle vedlejší obce v teplickém okrese. Je pod správou Povodí Ohře.

Přehradní hráz podle projektu společnosti Báňské projekty Teplice byla vystavěna v letech 1958 – 1961. Stavby se ujaly Vodní stavby Sezimovo Ústí. Nádrž pojme zhruba půl milionu kubíků vody, přičemž zatopená plocha činí necelých 35 hektarů a plocha zásobního prostoru nádrže 19 hektarů.

Hráz je zemní sypaná, délka hráze v koruně je 170 metrů, šířka 5 metrů a výška hráze nad okolním terénem nepřesáhne 12 metrů.

Přehrada zajišťuje minimální průtok na potoce Bouřlivec a je zásobárnou užitkové vody pro tepelnou elektrárnu Ledvice a společnost AGC Flat Glass Czech. Uvnitř hráze je instalována malá vodní elektrárna se dvěma turbínami Cink (Bánki) s maximálním výkonem 46 kW.

Přehrada zároveň dokáže regulovat povodňové stavy na potoce, přičemž je schopna snížit kulminační průtok stoleté vody z 88 kubíků za sekundu alespoň na 81 kubíků za sekundu.

Okolí přehrady je volně přístupné pro rekreační rybolov, koupání a vodní sporty.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 4.8.2020
Déšť
17°C
16°C
Srážky: 2.3mm
Tlak: 1013hPa
Vítr: 4m/s
z severu
Zítra
Středa 5.8.
Polojasno
23°C
16°C
Čtvrtek
6.8.2020
Skoro jasno
27°C
19°C
Pátek
7.8.2020
Jasno
30°C
21°C
Sobota
8.8.2020
Skoro jasno
31°C
22°C

Kontakt

Adresa:
Zabrušany 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.
Rozhledna Rudolfka - Rozhledna Rudolfka je bývalá těžní věž Dolu Rastislava Štefánika, je postavena z železobetonu, což je poměrně ojedinělý způsob výstavby těžních důlních staveb. Zřejmě se jedná dokonce o světový unikát. Původně na jejím místě stála ocelová věž Dolu korunního prince Rudolfa, a to až do roku 1950.
Rozhledna Rožmitál pod Třemšínem - Rozhledna v Rožmitálu pod Třemšínem je bývalá trafostanice, která se nachází v objektu bývalého socialistického zemědělského podniku Agrostroj Rožmitál.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.