Vodní nádrž Trnávka

Přehrada na řece Trnávce je někdy také nazývána jako vodní nádrž Želiv. Byla vybudována mezi obcemi Červená Řečice a Trnávka v pelhřimovském okrese.

Přehrada pochází z let 1977 – 1981, dokáže zadržet i stoletou vodu o průtoku 128 kubíků za sekundu. Průměrný roční dlouhodobý průtok je zhruba 2 kubické metry za sekundu. Samotná přehradní hráz je dlouhá 200 metrů, pod hrází je k dispozici slalomová dráha pro závody kajaků – dráha měří 500 metrů s převýšením 9 metrů. Údajně je jednou z nejoblíbenějších ve střední Evropě.

Přehrada byla stavěna za účelem zachytit naplaveniny, které by ohrožovaly čistotu vody ve vodárenské nádrži Želivka – Švihov. Ta zásobuje pitnou vodou hlavní město Prahu. Přehrada Trnávka zároveň slouží jako rekreační oblast pro vodní sporty, rekreaci a rybolov. Uvnitř tělesa hráze jsou nainstalovány dvě Bánkiho hydroturbíny pro výrobu elektrické energie o instalovaném výkonu 165 kW.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 1.12.2020
Skoro jasno
1°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.9hPa
Vítr: 4.2m/s
z jiho-východu
Zítra
Středa 2.12.
Polojasno
1°C
-2°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
0°C
Pátek
4.12.2020
Polojasno
3°C
5°C
Sobota
5.12.2020
Polojasno
8°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Želiv 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.