Rozhledna Malý Chlum

Malý Chlum je často nazýván jako Moravský Říp. Byl osídlován již v dávných dobách, což potvrdily četné nálezy z období halštatského hradiště. Za první republiky se tomuto místu říkalo Holý vrch. Byla tu vybudována vojenská hláska, která sloužila svému účelu až do roku 1940.

Dnešní dřevěná vyhlídková věž byla postavena v roce 2005, slavnostní otevření pro veřejnost proběhlo 20. srpna tohoto roku. O stavbu se zasloužil svazek obcí Svitava a Jihomoravský kraj. Rozhledna je vystavěna z dřevěných nosníků, opláštění a zastřešení je rovněž dřevěné. Horní vyhlídková plošina se nachází ve výšce 7 metrů nad zemí, ta spodní je zhruba o tři metry níže. Na obě plošiny vede dřevěný žebřík.

Rozhledna je přístupná celoročně zdarma, je však nutné počítat s tím, že se tu nachází jen dřevěný žebřík, který může být poměrně kluzký při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Za dobré viditelnosti odtud spatříte Praděd, Kralický Sněžník, Orlické hory, některé okolní obce a města Blansko a Boskovice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 5.12.2020
Skoro jasno
7°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1006.7hPa
Vítr: 6.8m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Neděle 6.12.
Zataženo
7°C
7°C
Pondělí
7.12.2020
Déšť
6°C
4°C
Úterý
8.12.2020
Zataženo
4°C
3°C
Středa
9.12.2020
Déšť
6°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Krhov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slovácký dvůr - Rozhledna Slovácký dvůr je celodřevěná stavba, vysoká 11 metrů. Byla vztyčena v roce 2014 uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr s ubytovacími objekty v Ostrožské Nové Vsi. 
Hlaváčky - Hlaváčky je hora mezi obcemi Valašská Bystřice a Vidče.
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.