Rozhledna Malý Chlum

Malý Chlum je často nazýván jako Moravský Říp. Byl osídlován již v dávných dobách, což potvrdily četné nálezy z období halštatského hradiště. Za první republiky se tomuto místu říkalo Holý vrch. Byla tu vybudována vojenská hláska, která sloužila svému účelu až do roku 1940.

Dnešní dřevěná vyhlídková věž byla postavena v roce 2005, slavnostní otevření pro veřejnost proběhlo 20. srpna tohoto roku. O stavbu se zasloužil svazek obcí Svitava a Jihomoravský kraj. Rozhledna je vystavěna z dřevěných nosníků, opláštění a zastřešení je rovněž dřevěné. Horní vyhlídková plošina se nachází ve výšce 7 metrů nad zemí, ta spodní je zhruba o tři metry níže. Na obě plošiny vede dřevěný žebřík.

Rozhledna je přístupná celoročně zdarma, je však nutné počítat s tím, že se tu nachází jen dřevěný žebřík, který může být poměrně kluzký při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Za dobré viditelnosti odtud spatříte Praděd, Kralický Sněžník, Orlické hory, některé okolní obce a města Blansko a Boskovice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 3.8.2021
Déšť
20°C
14°C
Srážky: 0.8mm
Tlak: 1013.8hPa
Vítr: 2.2m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 4.8.
Zataženo
19°C
16°C
Čtvrtek
5.8.2021
Silný déšť
17°C
14°C
Pátek
6.8.2021
Skoro jasno
20°C
14°C
Sobota
7.8.2021
Polojasno
23°C
21°C

Kontakt

Adresa:
Krhov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna na skokanském můstku Lomnice nad Popelkou - Rozhledna na skokanském můstku nedaleko Lomnice nad Popelkou je velmi zvláštní stavba svého druhu u nás, s něčím podobným se můžete setkat např. v Zadově na Šumavě. Byla postavena v roce 2007 v rámci rekonstrukce celého objektu.
Tichánkova rozhledna - Tichánkova rozhledna je jednou z nejstarších staveb svého druhu na našem území. Pochází z roku 1911.
Rozhledna (vodojem) Ohrazenice - Rozhledna Ohrazenice je 28 metrů vysoký železobetonový vodojem, postavený v roce 2019.
Rozhledna Rašovka - Rozhledna Rašovka měří necelých 20 metrů, patří k restauraci V Trnčí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.