Rozhledna Malý Chlum

Malý Chlum je často nazýván jako Moravský Říp. Byl osídlován již v dávných dobách, což potvrdily četné nálezy z období halštatského hradiště. Za první republiky se tomuto místu říkalo Holý vrch. Byla tu vybudována vojenská hláska, která sloužila svému účelu až do roku 1940.

Dnešní dřevěná vyhlídková věž byla postavena v roce 2005, slavnostní otevření pro veřejnost proběhlo 20. srpna tohoto roku. O stavbu se zasloužil svazek obcí Svitava a Jihomoravský kraj. Rozhledna je vystavěna z dřevěných nosníků, opláštění a zastřešení je rovněž dřevěné. Horní vyhlídková plošina se nachází ve výšce 7 metrů nad zemí, ta spodní je zhruba o tři metry níže. Na obě plošiny vede dřevěný žebřík.

Rozhledna je přístupná celoročně zdarma, je však nutné počítat s tím, že se tu nachází jen dřevěný žebřík, který může být poměrně kluzký při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Za dobré viditelnosti odtud spatříte Praděd, Kralický Sněžník, Orlické hory, některé okolní obce a města Blansko a Boskovice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.2.2021
Polojasno
4°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1035.1hPa
Vítr: 5.7m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Neděle 28.2.
Jasno
5°C
0°C
Pondělí
1.3.2021
Polojasno
5°C
-2°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
8°C
-2°C
Středa
3.3.2021
Jasno
9°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Krhov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.