Vyhlídková věž (rozhledna) u Tlumačova

Menší vyhlídková věž, chcete-li rozhledna, je postavena na Kubíčkově skále poblíž obce Tlumačov. Jedná se o dřevěnou montovanou konstrukci, která byla oficiálně otevřena pro veřejnost 7. Září 2012. Je vysoká 5 metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 2,5 metru nad zemským povrchem.

Rozhledna byla vystavěna na základě česko-německého projektu s názvem Vyhlídková místa na Domažlicko. Do projektu bylo zainteresováno 15 českých obcí, kde by měla postupně být vystavěna podobná architektonická díla. V roce 2012 byly obdobné stavby otevřeny poblíž obcí Chrastavice a Semněvice. Rozhlednu u Tlumačova za cca 600 tisíc Kč zaplatila z větší části (85 procent) dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Ačkoliv je vyhlídka poměrně nízko nad zemí, můžete se odtud pokochat velmi pěkným výhledem na Šumavu, Kdyňskou pahorkatinu a Český les. Ostatně, Domažlicko se takovými nádhernými výhledy může pochlubit na více místech.

Rozhledna u Tlumačova je celoročně volně přístupná zdarma, stejně jako všechny ostatní její sesterské vyhlídkové věže na Domažlicku.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Zataženo
-1°C
-2°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1017hPa
Vítr: 3.1m/s
z jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť se sněhem
2°C
6°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
5°C
4°C
Sobota
30.1.2021
Sněžení
4°C
-3°C
Neděle
31.1.2021
Skoro jasno
-3°C
-10°C

Kontakt

Adresa:
Tlumačov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Pelechy - Obec Pelechy pořádá každoročně turnaj v karetní hře Prší s názvem Prší Cup. Přijeďte se podívat nebo zúčastnit nevídané podívané a prima zábavy.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Domažlice - Domažlice jsou okresním městem v Plzeňském kraji na řece Zubřině. Leží 53 km jihozápadně od Plzně a 14 km severovýchodně od hraničního přechodu Folmava/Furth im Wald.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.