Kozinec (rozhledna a hora)

Hora Kozinec (608 m n.m.) je nejvyšší bod okresu Jičín. Nedaleko od jejího vrcholu byla postavena v roce 2004 stejnojmenná rozhledna.

Rozhledna Kozinec je víceúčelovou stavbou, jedná se o ocelovou konstrukci telekomunikační věže z roku 2004, která zároveň (až od roku 2009) slouží jako rozhledna. Přispívá tak k mnoha stavbám tohoto druhu v České republice, aby podpořila již dávno uznávanou skutečnost - že je země Česká "světovou roozhlednovou velmocí".

Telekomunikační stožár je vysoký 55 metrů, vyhlídková plošina je postavena o 22 metrů níže. Je odtud velmi pěkný výhled na panorama Krkonoš, Podkrkonoší a na Orlické hory. 

Otevírací doba a vstupné:

 

od 20. května do konce září:

Sobota 12.00 - 17.00

V roce 2017 mimořádně otevřeno i ve svátek 28.9.(čtvrtek)

(jiné dny bohužel není možné - nikdo z obsluhy rozhledny není místní)

Vstupné:

dospělí 20 Kč 
děti 10 Kč 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Vidochov 
Web: Kozinec (rozhledna a hora)

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Gbely (Ostrý vrch) - Rozhledna Ostrý vrch je zděná stavba vyhlídkové věže s dřevěnou zastřešenou nástavbou.
Rozhledna Skalica - Rozhledna Skalica je součástí přístaviště Baťova kanálu. Jedná se o dřevěnou vyhlídkovou věž se 45 schody.
Rozhledna Šumárnik - Rozhledna Šumárnik je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídky, která však poskytuje krásný výhled do krajiny.
Rozhledna Žalostná - Rozhledna Žalostná je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídkové věže se sedlovou stříškou.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.