Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna v nádherné valašské krajině patří k těm novodobým stavbám, které na území Čech, Moravy a Slezska vyrostly na počátku nového milénia.

Jedinečná ozdoba Valašska z tvůrčí dílny architekta Ivana Bergmanna

Rozhledna byla pojmenována podle vrchu, na kterém byla vystavěna, k slavnostnímu otevření vyhlídkové věže s nezvyklým obvodovým levotočivým schodištěm došlo 17. listopadu 2009 v upomínku na revoluční události v Praze v roce 1989. Stavba probíhala 7 měsíců podle návrhu architekta Ivana Bergmanna, který mistrně zvládl vytvořit kovovou konstrukci ve tvaru válce se spirálovým mřížováním a schodištěm, vysokou úctyhodných 37 metrů.

Hora Vartovna nese svůj název přibližně z doby vrcholného baroka, na počátku 18. století tu působily hlídky Portášů, které plápolajícími ohni dávaly jasný signál tamní vrchnosti na blížící se nebezpečí.

Parádní výhled - za pěkného počasí i na Malou Fatru 

Rozhledna je dobře přístupná po turistické značené cestě žluté nebo zelené barvy a vede k ní i cyklostezka 6117 Vsetín – Halenkov – Vsetín. Přístup na rozhlednu je celoročně bezplatný, pouze o víkendech je zde obsluhující personál, který vybírá drobné vstupné. Zdoláte-li 213 točitých plechových schodů, otevře se před vámi z kryté vyhlídkové plošiny ve výšce 35 metrů nad zemí překrásný výhled na Vsetínské, Hostýnské a Vizovické vrchy, na Beskydy, Chřiby a dokonce i na Malou Fatru v západní části Slovenska.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 25.5.2019
Polojasno
19°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1013.9hPa
Vítr: 1.7m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Neděle 26.5.
Deštivo
20°C
14°C
Pondělí
27.5.2019
Polojasno
21°C
15°C
Úterý
28.5.2019
Silný déšť
19°C
13°C
Středa
29.5.2019
Déšť
14°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Seninka 
Web: Rozhledna Vartovna

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Liptál - Liptál je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 24,17 kilometrů čtverečních. Nachází se přibližně devět kilometrů od Vsetína směrem na jihovýchod.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Valašská Polanka - Valašská Polanka je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 12,36 kilometrů čtverečních. Obec se nachází zhruba deset kilometrů od okresního města Vsetína. Rozkládá se na obou březích řeky Senice.
Vzdálenost: 5km
Všemina - Všemina je obec nacházející se v okrese Zlín. Zaujímá plochu o velikosti 11,65 kilometrů čtverečních.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Štěpánka u Zemětic - Poměrně netradiční pojetí vyhlídkové věže zvolil jistý Petr Štěpanovský, který nedaleko Plzně zakoupil pozemek s krásnými výhledy na blízké okolí. Nechal zde vystavět cihlovou stavbu s dřevěným ochozem a stříškou. Stavba trvala zhruba tři roky.
Rozhledna Doubravka XIV - Zajímavý a netradiční název vyhlídkové věže souvisí se jménem pražského obvodu, kde v roce 2018 vznikla. Jedná se o dřevěnou stavbu v Praze 14 - Černém Mostě, v oblasti lesoparku Čihadla.
Stezka nad vinohrady - Stezka nad vinohrady je netypický název rozhledny, jejíž tvar je ještě více nezvyklý, než její samotné jméno. Stavba vznikla v roce 2018 nákladem přibližně dvou a půl milionu korun. Investorem byla obec Kobylí u Břeclavi a rozhlednu stavěla společnost Teplotechna. Výstavba probíhala podle návrhu Jiřího Vojtěška a Jakuba Rolečka.
Medvědí hora - Medvědí hora je jedna ze šumavských tisícovek. Vypíná se nedaleko Modravy v první zóně Národního parku Šumava.

Nové ubytování

+ přidat
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.

Nové restaurace

+ přidat
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst