Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna v nádherné valašské krajině patří k těm novodobým stavbám, které na území Čech, Moravy a Slezska vyrostly na počátku nového milénia.

Jedinečná ozdoba Valašska z tvůrčí dílny architekta Ivana Bergmanna

Rozhledna byla pojmenována podle vrchu, na kterém byla vystavěna, k slavnostnímu otevření vyhlídkové věže s nezvyklým obvodovým levotočivým schodištěm došlo 17. listopadu 2009 v upomínku na revoluční události v Praze v roce 1989. Stavba probíhala 7 měsíců podle návrhu architekta Ivana Bergmanna, který mistrně zvládl vytvořit kovovou konstrukci ve tvaru válce se spirálovým mřížováním a schodištěm, vysokou úctyhodných 37 metrů.

Hora Vartovna nese svůj název přibližně z doby vrcholného baroka, na počátku 18. století tu působily hlídky Portášů, které plápolajícími ohni dávaly jasný signál tamní vrchnosti na blížící se nebezpečí.

Parádní výhled - za pěkného počasí i na Malou Fatru 

Rozhledna je dobře přístupná po turistické značené cestě žluté nebo zelené barvy a vede k ní i cyklostezka 6117 Vsetín – Halenkov – Vsetín. Přístup na rozhlednu je celoročně bezplatný, pouze o víkendech je zde obsluhující personál, který vybírá drobné vstupné. Zdoláte-li 213 točitých plechových schodů, otevře se před vámi z kryté vyhlídkové plošiny ve výšce 35 metrů nad zemí překrásný výhled na Vsetínské, Hostýnské a Vizovické vrchy, na Beskydy, Chřiby a dokonce i na Malou Fatru v západní části Slovenska.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 23.10.2020
Zataženo
13°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.7hPa
Vítr: 2.7m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Sobota 24.10.
Polojasno
12°C
8°C
Neděle
25.10.2020
Jasno
14°C
7°C
Pondělí
26.10.2020
Deštivo
14°C
10°C
Úterý
27.10.2020
Déšť
7°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Seninka 
Web: Rozhledna Vartovna

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Liptál - Liptál je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 24,17 kilometrů čtverečních. Nachází se přibližně devět kilometrů od Vsetína směrem na jihovýchod.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Valašská Polanka - Valašská Polanka je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 12,36 kilometrů čtverečních. Obec se nachází zhruba deset kilometrů od okresního města Vsetína. Rozkládá se na obou březích řeky Senice.
Vzdálenost: 5km
Všemina - Všemina je obec nacházející se v okrese Zlín. Zaujímá plochu o velikosti 11,65 kilometrů čtverečních.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.