Pivovar Rohozec

Pivovar Rohozec založil v roce 1850 Ferdinand Unger. Malebný kraj Českého ráje, plný pískovcových skal, starobylých hradů a zámků je také krajem pracovitých a skromných lidí, kteří svůj um dokážou vtisknout do podoby mnoha výrobků. Rohozecký pivovar je jedním z nich. Produkuje pivo Skalák a Podskalák s tradicí dlouhou téměř 170 let.

Od malého pivovaru k akciové společnosti

Ferdinand Unger byl zakladatelem pivovaru a po něm si pivo stáčelo za přítomnosti jeho syna a vnuka (oba jménem Karel). V roce 1910 Karel Unger ml. odprodal pivovar a velkostatek nově vzniklému seskupení s názvem Společenský pivovar a velkostatek hostinských, s.r.o., Malý Rohozec u Turnova. V roce 1924 byl již pivovar s velkostatkem akciovou společností.

Znárodnění v roce 1948

Povítězství komunistů ve volbách a po znárodnění v roce 1948 připadl kompletní subjekt státu a stal se součástí Národního podniku Severočeské pivovary. Od 60. let spadal pod Východočeské pivovary Hradec Králové.

Privatizace v roce 1994 

Další změnu ve vývoji pivovaru přináší rok 1994 – probíhá privatizace formou veřejné soutěže, kterou vyhlásil Fond národního majetku. Po téměř desetiletém provozování byl však pivovar Rohozec před bankrotem.

Pivo Skalák a Podskalák jako symbol Českého ráje 

1. července 2004 vznikla nová společnost PIVOVAR ROHOZEC a.s. a byly provedeny zásadní investiční kroky k udržení provozu. Zvýšila se kvalita výrobků, přitom tradiční způsob výroby zůstal zachován. Pivo se dnes produkuje obdobným způsobem, jako před sto padesáti lety. Investované prostředky se projevily také na opravě objektů, bylo vydlážděno nádvoří, postavena kašna, budovy mají nyní nové fasády, byly opraveny i pivovarské hodiny.

 

Kromě tradičního piva Podskalák a Skalák jsou v nabídce také netradiční piva tmavý Rohozec X, světlý Rohozec Y, Cherry Beer a výborná sladkokyselá limonáda s příchutí malin.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 11.7.2020
Zataženo
14°C
11°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.8hPa
Vítr: 3.1m/s
z severu
Zítra
Neděle 12.7.
Polojasno
17°C
10°C
Pondělí
13.7.2020
Polojasno
20°C
12°C
Úterý
14.7.2020
Polojasno
22°C
14°C
Středa
15.7.2020
Deštivo
19°C
14°C

Kontakt

Adresa:
Turnov 
Web: Pivovar Rohozec
Email: pivorohozec@pivorohozec.cz
Telefon: +420 739 589 423

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Penzion a hospůdka Křížky u Malé Skály - Nově otevřený Penzion a hospůdka v Křížkách, které jsou součástí Malé Skály, která se nachází v samotném srdci Českého Ráje. Naleznete zde jak ubytování, tak občerstvení a teplá jídla v restauraci. Možnost si zapůjčit lodě na Jizeru či koloběžky na přilehlou cyklostezku. Na své si zde přijdou i děti na našem dětském hřišti s velkým pískovištěm a dětským lanovým centrem.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mandava - Rozhledna Mandava je ve skutečnosti objekt památníku s vyhlídkovou věží, vysokou 12 metrů, který je zasvěcen památce Mistra Jana Husa.
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.