Pivovar Rohozec

Pivovar Rohozec založil v roce 1850 Ferdinand Unger. Malebný kraj Českého ráje, plný pískovcových skal, starobylých hradů a zámků je také krajem pracovitých a skromných lidí, kteří svůj um dokážou vtisknout do podoby mnoha výrobků. Rohozecký pivovar je jedním z nich. Produkuje pivo Skalák a Podskalák s tradicí dlouhou téměř 170 let.

Od malého pivovaru k akciové společnosti

Ferdinand Unger byl zakladatelem pivovaru a po něm si pivo stáčelo za přítomnosti jeho syna a vnuka (oba jménem Karel). V roce 1910 Karel Unger ml. odprodal pivovar a velkostatek nově vzniklému seskupení s názvem Společenský pivovar a velkostatek hostinských, s.r.o., Malý Rohozec u Turnova. V roce 1924 byl již pivovar s velkostatkem akciovou společností.

Znárodnění v roce 1948

Povítězství komunistů ve volbách a po znárodnění v roce 1948 připadl kompletní subjekt státu a stal se součástí Národního podniku Severočeské pivovary. Od 60. let spadal pod Východočeské pivovary Hradec Králové.

Privatizace v roce 1994 

Další změnu ve vývoji pivovaru přináší rok 1994 – probíhá privatizace formou veřejné soutěže, kterou vyhlásil Fond národního majetku. Po téměř desetiletém provozování byl však pivovar Rohozec před bankrotem.

Pivo Skalák a Podskalák jako symbol Českého ráje 

1. července 2004 vznikla nová společnost PIVOVAR ROHOZEC a.s. a byly provedeny zásadní investiční kroky k udržení provozu. Zvýšila se kvalita výrobků, přitom tradiční způsob výroby zůstal zachován. Pivo se dnes produkuje obdobným způsobem, jako před sto padesáti lety. Investované prostředky se projevily také na opravě objektů, bylo vydlážděno nádvoří, postavena kašna, budovy mají nyní nové fasády, byly opraveny i pivovarské hodiny.

 

Kromě tradičního piva Podskalák a Skalák jsou v nabídce také netradiční piva tmavý Rohozec X, světlý Rohozec Y, Cherry Beer a výborná sladkokyselá limonáda s příchutí malin.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 11.12.2019
Zataženo
1°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.2hPa
Vítr: 3.6m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 12.12.
Zataženo
0°C
-1°C
Pátek
13.12.2019
Sněžení
1°C
1°C
Sobota
14.12.2019
Deštivo
3°C
1°C
Neděle
15.12.2019
Zataženo
5°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Turnov 
Web: Pivovar Rohozec
Email: pivorohozec@pivorohozec.cz
Telefon: +420 739 589 423

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Penzion a hospůdka Křížky u Malé Skály - Nově otevřený Penzion a hospůdka v Křížkách, které jsou součástí Malé Skály, která se nachází v samotném srdci Českého Ráje. Naleznete zde jak ubytování, tak občerstvení a teplá jídla v restauraci. Možnost si zapůjčit lodě na Jizeru či koloběžky na přilehlou cyklostezku. Na své si zde přijdou i děti na našem dětském hřišti s velkým pískovištěm a dětským lanovým centrem.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.