Rybník Vrkoč

Rybník Vrkoč je jedním z největších rybníků v České republice. Zároveň je druhým největším rybníkem v Pohořelické rybniční soustavě. 

Jeho vznik se datuje do poloviny 15. století, kdy docházelo k velké expanzi rybníkářství v celé střední Evropě. Rybník sloužil svému účelu až do 19 století, tehdy však byl vypuštěn a nakonec zrušen. 

Chov ryb ve Vrkoči byl ale nakonec obnoven. Rybník sloužil svému původnímu účelu znovu od roku 1948, tedy zároveň se vznikem Československé socialistické republiky.

 

V současné době zaujímá rybník Vrkoč rozlohu 156 hektarů, je napájen z Mlýnského náhonu Cvrčovice. Samotný náhon pak odebírá vodu z řeky Jihlavy, aby se po průtoku Pohořelicemi a Novou Vsí vracel zpět do původního jihlavského koryta.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Pohořelice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Dalibor Pravda - Půjčovna nabízí čluny na Mušovské nádrži.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
ATC Merkur Pasohlávky - Moderní, velmi pěkný autokemp Merkur Pasohlávky na Věstonické nádrži Vás překvapí nejen atraktivním prostředím, ale i vybavením.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz