Rybník Vrkoč

Rybník Vrkoč je jedním z největších rybníků v České republice. Zároveň je druhým největším rybníkem v Pohořelické rybniční soustavě. 

Jeho vznik se datuje do poloviny 15. století, kdy docházelo k velké expanzi rybníkářství v celé střední Evropě. Rybník sloužil svému účelu až do 19 století, tehdy však byl vypuštěn a nakonec zrušen. 

Chov ryb ve Vrkoči byl ale nakonec obnoven. Rybník sloužil svému původnímu účelu znovu od roku 1948, tedy zároveň se vznikem Československé socialistické republiky.

 

V současné době zaujímá rybník Vrkoč rozlohu 156 hektarů, je napájen z Mlýnského náhonu Cvrčovice. Samotný náhon pak odebírá vodu z řeky Jihlavy, aby se po průtoku Pohořelicemi a Novou Vsí vracel zpět do původního jihlavského koryta.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.7.2021
Polojasno
28°C
20°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1012.3hPa
Vítr: 0.5m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 29.7.
Polojasno
25°C
21°C
Pátek
30.7.2021
Polojasno
27°C
21°C
Sobota
31.7.2021
Polojasno
28°C
19°C
Neděle
1.8.2021
Silný déšť
25°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Pohořelice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Dalibor Pravda - Půjčovna nabízí čluny na Mušovské nádrži.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
ATC Merkur Pasohlávky - Moderní, velmi pěkný autokemp Merkur Pasohlávky na Věstonické nádrži Vás překvapí nejen atraktivním prostředím, ale i vybavením.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.