ZOO Olomouc - Svatý kopeček - unikátní expozice

Zajímavá zoologická zahrada v Olomouci na Svatém kopečku se může pochlubit neobvyklým řešením mnoha expozic, zejména jejich začleněním do volné přírody. Jedinečná je např. expozice netopýrů, starají se zde i o handicapované dravé ptáky.

Pavilon netopýrů je v olomoucké ZOO zcela unikátním prostředím mezi zoologickými zahradami v České republice. Návštěvníci mohou tyto okřídlené savce obdivovat přímo za letu, kdy jim nad hlavami poletují dokonce i kaloni zlatí, kterým hrozí ve volné přírodě vyhubení. 

Další zdejší specifickou konstrukcí, jakou téměř nikde jinde nespatříte, jsou obří voliéry pro volný pohyb mnoha druhů ptactva. Velká voliéra je dlouhá 45 metrů a vysoká 15 metrů.

Dokonce i medvědi a vlci, kteří spolu sdílí společný prostor, mají výběh umístěn do volné přírody - do členitého kopcovitého terénu s potůčkem a lesním porostem, který je velmi blízko jejich původnímu domovu v Severní Americe.

Olomoucká ZOO je také prvním safari na Moravě - bylo otevřeno v roce 2013. Volně zde žijící zvířata pochází z Evropy a Asie, jejich životní prostor se téměř shoduje s prostředím, v jakém žijí v přírodě.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 5.7.2020
Polojasno
25°C
19°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.8hPa
Vítr: 1.6m/s
z jihu
Zítra
Pondělí 6.7.
Deštivo
25°C
18°C
Úterý
7.7.2020
Polojasno
18°C
13°C
Středa
8.7.2020
Polojasno
21°C
17°C
Čtvrtek
9.7.2020
Polojasno
22°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Olomouc 

Místa v okolí

Svatý Kopeček - Svatý Kopeček je městská čtvrť, poutní místo, historická obec v katastrálním území statutárního města Olomouc. Je významnou rekreační lokalitou zejména pro obyvatele města Olomouc. 
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.