ZOO Olomouc - Svatý kopeček - unikátní expozice

Zajímavá zoologická zahrada v Olomouci na Svatém kopečku se může pochlubit neobvyklým řešením mnoha expozic, zejména jejich začleněním do volné přírody. Jedinečná je např. expozice netopýrů, starají se zde i o handicapované dravé ptáky.

Pavilon netopýrů je v olomoucké ZOO zcela unikátním prostředím mezi zoologickými zahradami v České republice. Návštěvníci mohou tyto okřídlené savce obdivovat přímo za letu, kdy jim nad hlavami poletují dokonce i kaloni zlatí, kterým hrozí ve volné přírodě vyhubení. 

Další zdejší specifickou konstrukcí, jakou téměř nikde jinde nespatříte, jsou obří voliéry pro volný pohyb mnoha druhů ptactva. Velká voliéra je dlouhá 45 metrů a vysoká 15 metrů.

Dokonce i medvědi a vlci, kteří spolu sdílí společný prostor, mají výběh umístěn do volné přírody - do členitého kopcovitého terénu s potůčkem a lesním porostem, který je velmi blízko jejich původnímu domovu v Severní Americe.

Olomoucká ZOO je také prvním safari na Moravě - bylo otevřeno v roce 2013. Volně zde žijící zvířata pochází z Evropy a Asie, jejich životní prostor se téměř shoduje s prostředím, v jakém žijí v přírodě.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 28.9.2020
Déšť
11°C
11°C
Srážky: 0.6mm
Tlak: 1010.5hPa
Vítr: 3.2m/s
z severo-východu
Zítra
Úterý 29.9.
Déšť
13°C
12°C
Středa
30.9.2020
Polojasno
16°C
11°C
Čtvrtek
1.10.2020
Zataženo
16°C
12°C
Pátek
2.10.2020
Déšť
17°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Olomouc 

Místa v okolí

Svatý Kopeček - Svatý Kopeček je městská čtvrť, poutní místo, historická obec v katastrálním území statutárního města Olomouc. Je významnou rekreační lokalitou zejména pro obyvatele města Olomouc. 
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vodárenská vyhlídka Kladruby nad Labem - Bývalý vodojem vysoký 22 metrů na okraji Kladrub nad Labem přestal sloužit svému účelu v 70. letech minulého století.
Rozhledna Zuberský vrch - V roce 2003 vyrostl na Zuberském vrchu telekomunikační ocelový stožár, vysoký 55 metrů. Zároveň slouží jako rozhledna.
Rozhledna Vojtěchov - Zajímavá rozhledna stojí mezi obcemi Vojtěchov a Kladno na Chrudimsku. Byla postavena v roce 2010, její výška je 17 metrů a jsou zde k dispozici celkem tři vyhlídkové plošiny. Ta nejvyšší se nachází 12 metrů nad zemí.
Rozhledna Na kopečku - V roce 2007 byla postavena na okraji obce Licoměřice pěkná dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.