ZOO Olomouc - Svatý kopeček - unikátní expozice

Zajímavá zoologická zahrada v Olomouci na Svatém kopečku se může pochlubit neobvyklým řešením mnoha expozic, zejména jejich začleněním do volné přírody. Jedinečná je např. expozice netopýrů, starají se zde i o handicapované dravé ptáky.

Pavilon netopýrů je v olomoucké ZOO zcela unikátním prostředím mezi zoologickými zahradami v České republice. Návštěvníci mohou tyto okřídlené savce obdivovat přímo za letu, kdy jim nad hlavami poletují dokonce i kaloni zlatí, kterým hrozí ve volné přírodě vyhubení. 

Další zdejší specifickou konstrukcí, jakou téměř nikde jinde nespatříte, jsou obří voliéry pro volný pohyb mnoha druhů ptactva. Velká voliéra je dlouhá 45 metrů a vysoká 15 metrů.

Dokonce i medvědi a vlci, kteří spolu sdílí společný prostor, mají výběh umístěn do volné přírody - do členitého kopcovitého terénu s potůčkem a lesním porostem, který je velmi blízko jejich původnímu domovu v Severní Americe.

Olomoucká ZOO je také prvním safari na Moravě - bylo otevřeno v roce 2013. Volně zde žijící zvířata pochází z Evropy a Asie, jejich životní prostor se téměř shoduje s prostředím, v jakém žijí v přírodě.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 15.4.2021
Déšť
4°C
1°C
Srážky: 1.7mm
Tlak: 1022.5hPa
Vítr: 6.2m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 16.4.
Déšť
5°C
3°C
Sobota
17.4.2021
Zataženo
7°C
3°C
Neděle
18.4.2021
Zataženo
10°C
4°C
Pondělí
19.4.2021
Déšť
13°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Olomouc 

Místa v okolí

Svatý Kopeček - Svatý Kopeček je městská čtvrť, poutní místo, historická obec v katastrálním území statutárního města Olomouc. Je významnou rekreační lokalitou zejména pro obyvatele města Olomouc. 
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.