Minipivovar Labuť - Litoměřice

Na dlouhou tradici vaření piva v Litoměřicích navázal po desetileté přestávce v r. 2011 Litoměřický minipivovar Koliba, který vznikl v klenutých sklepích bývalého hotelu Labuť v Zítkově ulici. Prostory byly rekonstruovány a adaptovány pro technologické zázemí minipivovaru s přilehlou prostornou pivnicí.

Záměrem majitele nebylo vytvoření minipivovaru s restaurací a ubytováním, jak je dnes moderní, ale hospody, kam by lidé chodili na jeho výborné pivo. Standardně se vaří světlý a polotmavý ležák 12° a svrchně kvašená 13° typu Ale. V sezoně produkci doplňují různé speciály a otevírá se pivovarská zahrádka ve dvoře s grilovanými dobrotami. Pivo je nefiltrované a nepasterizované a k jeho výrobě se používá několik druhů sladu, převážně žatecký chmel a pivovarské kvasnice z Budějovického Budvaru. Roční výstav dosahuje v Labuti cca 600 hl, pivo je určeno hlavně pro zdejší pivnici, část se stáčí do KEG sudů a PET lahví. Na místě je možné zakoupit logované sklo, trika a pohlednice s logem pivovaru, pivní tácky a stojánky a také 50% pivní pálenku. Po předchozí domluvě jsou možné komentované prohlídky pivovaru a na přání můžete strávit den ve společnosti sládka a seznámit se s vařením piva zblízka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 7.3.2021
Jasno
6°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.6hPa
Vítr: 2.8m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Pondělí 8.3.
Skoro jasno
4°C
-5°C
Úterý
9.3.2021
Zataženo
2°C
-1°C
Středa
10.3.2021
Polojasno
6°C
-2°C
Čtvrtek
11.3.2021
Zataženo
8°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Litoměřice 
Web: Minipivovar Labuť - Litoměřice
Email: info@olor.cz
Telefon: +420 416 534 837

Místa v okolí

Litoměřice - Litoměřice leží na soutoku Labe a Ohře. Královským městem se staly již na počátku 13. století. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací, ve městě také sídlí biskupství litoměřické diecéze.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Velký Kamýk - Rozhledna Velký Kamýk je ocelová stavba vysílače mobilních operátorů, postavená v roce 2002. Stožár je vysoký 55 metrů.
Rozhledna Kupa (Jestřebice) - Rozhledna Kupa v Jestřebicích je zastřešená dřevěná stavba.
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.