Minipivovar Labuť - Litoměřice

Na dlouhou tradici vaření piva v Litoměřicích navázal po desetileté přestávce v r. 2011 Litoměřický minipivovar Koliba, který vznikl v klenutých sklepích bývalého hotelu Labuť v Zítkově ulici. Prostory byly rekonstruovány a adaptovány pro technologické zázemí minipivovaru s přilehlou prostornou pivnicí.

Záměrem majitele nebylo vytvoření minipivovaru s restaurací a ubytováním, jak je dnes moderní, ale hospody, kam by lidé chodili na jeho výborné pivo. Standardně se vaří světlý a polotmavý ležák 12° a svrchně kvašená 13° typu Ale. V sezoně produkci doplňují různé speciály a otevírá se pivovarská zahrádka ve dvoře s grilovanými dobrotami. Pivo je nefiltrované a nepasterizované a k jeho výrobě se používá několik druhů sladu, převážně žatecký chmel a pivovarské kvasnice z Budějovického Budvaru. Roční výstav dosahuje v Labuti cca 600 hl, pivo je určeno hlavně pro zdejší pivnici, část se stáčí do KEG sudů a PET lahví. Na místě je možné zakoupit logované sklo, trika a pohlednice s logem pivovaru, pivní tácky a stojánky a také 50% pivní pálenku. Po předchozí domluvě jsou možné komentované prohlídky pivovaru a na přání můžete strávit den ve společnosti sládka a seznámit se s vařením piva zblízka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 29.10.2020
Skoro jasno
11°C
7°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1015.1hPa
Vítr: 4.3m/s
z západu
Zítra
Pátek 30.10.
Déšť
12°C
12°C
Sobota
31.10.2020
Zataženo
15°C
8°C
Neděle
1.11.2020
Déšť
11°C
12°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
17°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Litoměřice 
Web: Minipivovar Labuť - Litoměřice
Email: info@olor.cz
Telefon: +420 416 534 837

Místa v okolí

Litoměřice - Litoměřice leží na soutoku Labe a Ohře. Královským městem se staly již na počátku 13. století. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací, ve městě také sídlí biskupství litoměřické diecéze.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.