Ski areál Železná Ruda - Špičák

Lyžařský areál Špičák nedaleko Železné Rudy patří k vyhlášeným místům pro lyžování na Šumavě.

Webkamery

Na osmi kilometrech sjezdových tratí všech obtížností mohou lyžovat skutečně všichni, své místo tu najdou pokročilí lyžaři i začátečníci, pro děti je připraveno několik pozvolných svahů s lanovými vleky a pojízdnými koberci.  9 hlvních sjezdovek se dělí podle obtížnosti na 6 modrých, 2 červené a 1 černou. Další menší tratě slouží potřebám lyžařské školy a nejmenším lyžařům.

U vleku Lubák se každoročně staví špičková Freestyle Area. Většina sjezdovek se zasněžuje technickým sněhem a sjezdovka Spodní Šance je osvětlena pro večerní lyžování.

Rozsáhlý areál pochopitelně zajišťuje podpůrné služby – lyžařskou školu a školičku pro děti, půjčovnu lyžařského vybavení, skiservis a také stravovací, případně ubytovací služby.

Aktualní informace

Teplota: -1°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/9
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 16:00 a 18:30 - 21:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 16:00 a 18:30 - 21:00
Sobota8:30 - 16:00 a 18:30 - 21:00
Neděle8:30 - 16:00
Svátky8:30 - 16:00

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.11.2019
Zataženo
3°C
-1°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1009.8hPa
Vítr: 0.6m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Pátek 22.11.
Skoro jasno
6°C
2°C
Sobota
23.11.2019
Skoro jasno
10°C
3°C
Neděle
24.11.2019
Skoro jasno
9°C
0°C
Pondělí
25.11.2019
Zataženo
7°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Špičák na Šumavě 182
Železná Ruda 
Web: Ski areál Železná Ruda - Špičák
Email: info@spicak.cz
Telefon: 376 397 567

Místa v okolí

Ski areál Alpalouka, Hořec, TJ Slavoj - Alpalouka je zajímavý areál nedaleko Železné Rudy na Šumavě. Můžete se tu povozit na sjezdovce dlouhé 900 metrů, přepravu lyžařů zajišťuje dvoumístný kotvový vlek. Kromě hlavního vleku je zde ještě dětský talířový vlek, dlouhý 160 metrů.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Železná Ruda - Nad nádražím - Skiareál Nad nádražím v Železné Rudě se nedávno spojil s areálem Belveder, který se nachází na opačné straně kopce.
Vzdálenost: 3km
Ski areál Pancíř - Lyžařský areál Pancíř nedaleko Železné Rudy provozuje dvě sjezdové tratě.
Vzdálenost: 3km
Ski areál Železná Ruda - Belveder - Středisko Železná Ruda - Belveder se nachází na Šumavě nedaleko města Nýrsko. Ski areál je bohatě vybaven. O zábavu tak nouze nebude.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Železná Ruda - Samoty - Zimní středisko Železná Ruda - Samoty se nachází na Šumavě nedaleko města Nýrsko. Středisko nabízí široké spektrum služeb. Každý si tak přijde na své.
Vzdálenost: 4km
Apartmán Železná Ruda - Nabízíme ubytování ve třípokojovém podkrovním bytě téměř v centru Železné Rudy, možnost až 7 lidí. Byt je kompletně zařízen a vybaven, 2x tv, wifi, vybavená kuchyně. V domě je výtah.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rybník Podsedek - Rybník Podsedek je jeden z nejmladších rybníků v Čechách, vznikl až v polovině 19. století nedaleko obce Lutová.
Rybník Velká Ohrazenice - Rybník Velká Ohrazenice vznikl v 16. století zásluhou pánů z Hradce, kteří zde budovali po vzoru českých rybníkářů umělé vodní plochy.
Rybník Starý u Soběslavi - Rybník s názvem Starý u Soběslavi patří do soustavy čtyř vodních ploch (Lickov, Poloboží, Velký). 
Velký řečický rybník - Na okraji Kardašovy Řečice se nachází vodní plocha s ostrůvkem s názvem Velký řečický rybník. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.