Největší vigvam na světě

Největší vigvam na světě se nachází v České republice. Byl postaven v Němčicích u Kolína. Měří úctyhodných 23 metrů, vnitřní plocha zaujímá 314 m² a pojme přibližně 300 osob. Tato unikátní celodřevěná stavba je volně přístupná veřejnosti. Vigvam je zapsán v České knize rekordů a kuriozit.

Prostor vigvamu slouží pro pořádání různých akcí (soukromých oslav, večírků, módních přehlídek, svateb, koncertů, firemních akcí aj.) K sezení je zde připraveno 280 míst. Součástí vigvamu je grilovací centrum s venkovním posezením a bar.

Co je to vlastně vigvam?

Vigvam je původem indiánské obydlí kupolovitého nebo kuželovitého tvaru. Konstrukce bývala zhotovena z dřevěných prutů, kterou zakrývaly rohože, proutí, březová kůra nebo kůže (zvláště v chladném období). Uvnitř takové stavby se lidé také cítí lépe než mnohdy v běžné stavbě s pravoúhlými stěnami. Po staletí totiž bylo známo, že nejvhodnějším tvarem lidského obydlí je buď oválná nebo kruhová kopule (rotunda), válcová stavba (věž), tee-pee či vigvam ve tvaru kuželu, nebo pyramida, jejíž stěny nejsou kolmé. Oválem nebo tupým úhlem uvnitř stavby totiž volně proudí energie, zatímco pravý úhel ji výrazně blokuje. Proto je také nejkrutějším trestem pro vězně dlouhodobý pobyt ve velmi malém uzavřeném stísněném prostoru pravoúhlé místnosti (samovazby). 

Nepleťte si vigvam s tee-pee

V kuželových vigvamech žili indiáni ze subarktické oblasti, např. Kríové, Odžibvejové, Mikmakové, Čipevajané. Naopak v tee-pee (týpí) bydleli prérijní indiánské kmeny, např. Lakotové, Šajenové, Arapahové. Tee-pee pokrývala vrstva z kůže ulovených bizonů.

 

 

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Němčice u Kolína 
Web: Největší vigvam na světě
Email: recepce@vigvam.cz
Telefon: +420 606 429 568

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.