Největší vigvam na světě

Největší vigvam na světě se nachází v České republice. Byl postaven v Němčicích u Kolína. Měří úctyhodných 23 metrů, vnitřní plocha zaujímá 314 m² a pojme přibližně 300 osob. Tato unikátní celodřevěná stavba je volně přístupná veřejnosti. Vigvam je zapsán v České knize rekordů a kuriozit.

Prostor vigvamu slouží pro pořádání různých akcí (soukromých oslav, večírků, módních přehlídek, svateb, koncertů, firemních akcí aj.) K sezení je zde připraveno 280 míst. Součástí vigvamu je grilovací centrum s venkovním posezením a bar.

Co je to vlastně vigvam?

Vigvam je původem indiánské obydlí kupolovitého nebo kuželovitého tvaru. Konstrukce bývala zhotovena z dřevěných prutů, kterou zakrývaly rohože, proutí, březová kůra nebo kůže (zvláště v chladném období). Uvnitř takové stavby se lidé také cítí lépe než mnohdy v běžné stavbě s pravoúhlými stěnami. Po staletí totiž bylo známo, že nejvhodnějším tvarem lidského obydlí je buď oválná nebo kruhová kopule (rotunda), válcová stavba (věž), tee-pee či vigvam ve tvaru kuželu, nebo pyramida, jejíž stěny nejsou kolmé. Oválem nebo tupým úhlem uvnitř stavby totiž volně proudí energie, zatímco pravý úhel ji výrazně blokuje. Proto je také nejkrutějším trestem pro vězně dlouhodobý pobyt ve velmi malém uzavřeném stísněném prostoru pravoúhlé místnosti (samovazby). 

Nepleťte si vigvam s tee-pee

V kuželových vigvamech žili indiáni ze subarktické oblasti, např. Kríové, Odžibvejové, Mikmakové, Čipevajané. Naopak v tee-pee (týpí) bydleli prérijní indiánské kmeny, např. Lakotové, Šajenové, Arapahové. Tee-pee pokrývala vrstva z kůže ulovených bizonů.

 

 

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Němčice u Kolína 
Web: Největší vigvam na světě
Email: recepce@vigvam.cz
Telefon: +420 606 429 568

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Bývalé nádraží Střezimíř - Střezimíř je bývalá železniční stanice na trati č. 220 Praha - České Budějovice. Jedná se o Technickou památku České republiky.
Pernštejnská podzemní vodárna - Pernštejnská podzemní vodárna je unikátní historická stavba ze 16. století.
Velký sezemický akvadukt - Velký sezemický akvadukt se dvěma mostními oblouky byl postaven, aby se mohly v tomto místě křižovat dva vodní toky - Zadní Lodranka a Mlýnský potok.
Novákovy garáže - Novákovy garáže je stavba z roku 1932. Jedná se o technickou památku České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.