Národní divadlo moravskoslezské

Národní divadlo moravskoslezské je největším profesionálním divadlem Moravskoslezského kraje.

Svou činnost zahájilo v roce 1919 a od doby svého vzniku provozuje čtyři umělecké soubory - operu, operetu, balet a činohru. Divadlo má dvě scény - Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona. Od roku 1919 do roku 1941 se divadlo jmenovalo Národní divadlo moravsko-slezské, v letech 1941 - 1945 České divadlo moravskoslezské, od roku 1945 do roku 1948 Zemské divadlo v Ostravě, od roku 1948 do roku 1995 Státní divadlo v Ostravě a od roku 1995 dodnes nese název Národní divadlo moravskoslezské.

 

Divadlo Antonína Dvořáka

Slavnostní otevření budovy divadla v novobarokním stylu podle architekta Alexandra Grafa se datuje k 28. září 1907. Až do roku 1919 bylo dějištěm pouze německých představení a po vzniku samostatné Československé republiky se stalo součástí stálé scény Národního divadla moravsko-slezského. Od roku 1949 se tato divadelní scéna jmenovala Divadlo Zdeňka Nejedlého a jeho dnešní název pochází z roku 1990.

 

Divadlo Jiřího Myrona

Budova byla slavnostně otevřena 17. června 1894 velkolepou národní slavností. Hrála se komedie Ladislava Stroupežnického Paní mincmistrová doplněná o pásmo hudebních a pěveckých vystoupení. Budovu navrhoval architekt Josef Srb, její vzhled pojal v duchu tehdy moderní novorenesance s klasicistními prvky. Výzdobu dvorany vedl výtvarník pražského Národního divadla Robert Holzer.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 5.7.2020
Jasno
26°C
20°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.2hPa
Vítr: 5.2m/s
z jiho-západu
Zítra
Pondělí 6.7.
Polojasno
26°C
18°C
Úterý
7.7.2020
Polojasno
17°C
12°C
Středa
8.7.2020
Polojasno
21°C
18°C
Čtvrtek
9.7.2020
Polojasno
22°C
17°C

Kontakt

Adresa:
Ostrava 
Web: Národní divadlo moravskoslezské
Email: sekretariat@ndm.cz
Telefon: +420 596 276 213

Místa v okolí

Ostrava - Ostrava představuje statutární město, které se rozkládá na rozhraní Slezska a Moravy. Nachází se v severovýchodní části České republiky nedaleko polských hranic.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 1km
čajovna Šambala - Čajovna v srdci Ostravy vedle půvabného kostela sv. Václava
Vzdálenost: 1km
PhDr. František Vyhňák - Půjčovna má k dispozici lodě, kánoe a kajaky. Využít je můžete na všech řekách v České republice.
Vzdálenost: 2km
Street Workout Park Ostrava - Jiřího Trnky - Velmi pěkné workout hřiště se nachází v Ostravě, v městské části Mariánské Hory, v ulici Jiřího Trnky.
Vzdálenost: 3km
Ing. Miroslava Górecká - Půjčovna má k dispozici lodě a rafty na řece Ostravici.
Vzdálenost: 4km
Vilém Macháň - Ostrava - Půjčovna poskytuje vše, co vodák potřebuje. Služeb využijete na všech řekách České republiky.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.