Zámek Choltice

Choltický zámek měl být původně monumentální trojkřídlou stavbou s vestavěnou kaplí. Kvůli nedostatku financí však zámek získal omezený tvar dvou křídel s kaplí a arkádami a tato jeho podoba se zachovala dodnes.

Původní renesanční stavba Choltického zámku, která stojí na místě bývalé středověké tvrze, prošla rozsáhlou barokní přestavbou na konci 17. století. Jedná se o dvoukřídlou patrovou budovu s arkádami v přízemí jižního křídla. Součástí zámeckých prostor je i centrální osmiboká kaple sv. Romedia s bohatou štukovou výzdobou a původními malbami A. Nivolona. Nad oltářem visí obraz od J. M. Rottmayra. 

 

Zámek Choltice je dnes chráněn jako Kulturní památka České republiky. Součástí areálu přístupného veřejnosti je i rozsáhlý zámecký park, který plynule přechází v zámeckou oboru. Uvnitř zámku se nachází vlastivědné muzeum a zajímavostí je zdejší expozice barokní lékárny.

 

 

  

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
12°C
7°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1015.5hPa
Vítr: 2.2m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Polojasno
17°C
11°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
16°C
11°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
16°C
9°C
Neděle
25.10.2020
Polojasno
17°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Choltice 
Web: Zámek Choltice
Email: kastelan@choltice.cz
Telefon: 734 257 579

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Svojšice u Přelouče - Svojšice u Přelouče jsou proslulé především pořádáním kulturních akcí. Tato tradice se zde provozuje již dlouhá desetiletí.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.