Vodní nádrž Seč

Údolní přehradní nádrž na řece Chrudimce byla postavena v letech 1925 - 1934. Masivní hráz je vyzděná z žulových bloků, je situována mezi skalisky u zřícenin hradů Oheb a Vildštejn.

Hráz je vysoká 42 metrů, dlouhá 165 metrů a v koruně široká necelých 7 metrů. Přehrada je schopna zadržet 22 milionů kubíků vody.

Při stavbě přehrady bylo zatopeno jedenáct obytných domů, čtyři mlýny, jeden velký statek, čtyři pily a tírna lnu. Na skalnatém ostrohu nad přehradou byla v roce 1996 vyhlášena Přírodní rezervace Oheb.

Dnes slouží přehrada k ochraně před povodněmi a také k vodárenským a rekreačním účelům, mohou se zde provozovat vodní sporty a je zde povoleno i koupání. Stejně, jako v mnoha jiných přehradách, se tu vyrábí i elektrická energie - v turbogenerátoru poháněném Francisovou turbínou. V letech 1941 - 1947 tu byla postavena ještě jedna menší vyrovnávací nádrž Seč II.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 6.3.2021
Jasno
2°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1033.5hPa
Vítr: 3m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 7.3.
Jasno
4°C
-3°C
Pondělí
8.3.2021
Sněhové přeháňky
0°C
-4°C
Úterý
9.3.2021
Polojasno
2°C
-4°C
Středa
10.3.2021
Polojasno
2°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Seč u Chrudimi 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.