Vodní nádrž Hracholusky

Vodní nádrž Hracholusky byla dokončena v roce 1964. Zaplavila údolí řeky Mže a vytvořila vodní plochu o rozloze 490 hektarů. Využívá se především pro výrobu elektrické energie a jako místo pro rekreaci a vodní sporty.

Přehrada vytvořila rovněž dvě zajímavé zátoky, první z nich je Úterská zátoka napájená Úterským potokem a druhou je Žebrácká zátoka na Žebráckém potoce. Výška zemní sypané hráze činí 29 metrů a její délka je 270 metrů.

Nádrž přehradily dva mosty - Pňovanský železniční ocelový most na dvou samostatných kamenných pilířích a železobetonový silniční most, který se klene ve výšce 23 metrů nad hladinou. 

 

Podél přehrady na obou březích se nachází několik kempů, na severním břehu je to např. velký kemp na Butově, na jižním břehu kemp Radost a Transkemp Hracholusky. Nedaleko hráze je vybudováno kotviště parníku, který je zde vyhledávanou turistickou atrakcí, v letních měsících se tu konají vyjížďky parníkem několikrát za den.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Zataženo
0°C
-2°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1016.6hPa
Vítr: 3.2m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť se sněhem
2°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Silný déšť
4°C
3°C
Sobota
30.1.2021
Déšť
6°C
-1°C
Neděle
31.1.2021
Polojasno
-4°C
-10°C

Kontakt

Adresa:
Pňovany 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.