Jezero Lhota

Jezero Lhota je vyhlášeným rekreačním místem. Toto přírodní koupaliště tvoří od severozápadu až po jihovýchod písčité pláže a okolí jezera je zarostlé borovým lesem s příměsí dubu. Jezero zaujímá plochu 25 hektarů a největší hloubka vody je 7 metrů.

Velmi působivé místo pro koupání nemá žádný povrchový přítok ani odtok, jezero vzniklo z bývalé pískovny. Těžba písku pro výstavbu dálnice D1 a pražského metra tu probíhala v letech 1965 - 1983. 

 

Nad severním břehem je k dispozici velkokapacitní parkoviště, které pojme zhruba 1500 vozidel. Celý areál i s borovým lesíkem je oplocen a vstup je možný pouze po zaplacení vstupného. Jsou zde stánky s občerstvením, toalety, převlékárny, půjčovna šlapadel a loděk a kurt na plážový volejbal. Východní část jezera slouží jako nudistická pláž.

 

Po roce 2000 se zde rozmnožil vodní mor kanadský, který se po šesti letech podařilo odstranit, ale od roku 2011 jezero postupně zarůstá z východní strany řečankou přímořskou. Tato nepříjemná invazivní vodní rostlina je známá jako tzv. vodní bodlák. Koření pod vodou na dně a prorůstá až k hladině, zubaté ostré listy mohou způsobit nepříjemná a bolestivá zranění a krvavé škrábance. Plavání v těchto místech je tedy téměř nemožné.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Lhota u Neratovic 
Web: Jezero Lhota
Telefon: +420 326 971 418

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídková věž Tokaj - Vyhlídková věž Tokaj je smělá ocelová konstrukce s dřevěným obložením, připomínající svým tvarem velký sud.
Vyhlídková plošina Beša - Vyhlídková plošina Beša je dřevěná plocha, odkud lze pozorovat spíše blízké okolí.
Rozhledna Čičarovce - Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Ubytování VERLIBA - Nově vybudovaný rekreační objekt s vlastním rybníkem a ubytováním v mobilheimech,ideální pro rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s přáteli.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz