Jezero Lhota

Jezero Lhota je vyhlášeným rekreačním místem. Toto přírodní koupaliště tvoří od severozápadu až po jihovýchod písčité pláže a okolí jezera je zarostlé borovým lesem s příměsí dubu. Jezero zaujímá plochu 25 hektarů a největší hloubka vody je 7 metrů.

Velmi působivé místo pro koupání nemá žádný povrchový přítok ani odtok, jezero vzniklo z bývalé pískovny. Těžba písku pro výstavbu dálnice D1 a pražského metra tu probíhala v letech 1965 - 1983. 

 

Nad severním břehem je k dispozici velkokapacitní parkoviště, které pojme zhruba 1500 vozidel. Celý areál i s borovým lesíkem je oplocen a vstup je možný pouze po zaplacení vstupného. Jsou zde stánky s občerstvením, toalety, převlékárny, půjčovna šlapadel a loděk a kurt na plážový volejbal. Východní část jezera slouží jako nudistická pláž.

 

Po roce 2000 se zde rozmnožil vodní mor kanadský, který se po šesti letech podařilo odstranit, ale od roku 2011 jezero postupně zarůstá z východní strany řečankou přímořskou. Tato nepříjemná invazivní vodní rostlina je známá jako tzv. vodní bodlák. Koření pod vodou na dně a prorůstá až k hladině, zubaté ostré listy mohou způsobit nepříjemná a bolestivá zranění a krvavé škrábance. Plavání v těchto místech je tedy téměř nemožné.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 12.5.2021
Silný déšť
20°C
14°C
Srážky: 5.3mm
Tlak: 1005.3hPa
Vítr: 3.5m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 13.5.
Déšť
13°C
9°C
Pátek
14.5.2021
Zataženo
13°C
10°C
Sobota
15.5.2021
Zataženo
17°C
10°C
Neděle
16.5.2021
Polojasno
16°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Lhota u Neratovic 
Web: Jezero Lhota
Telefon: +420 326 971 418

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Zlobice - Rozhledna Zlobice je jednou z vojenských staveb z doby socialismu, která byla postavena v roce 1972 jako součást výcvikového prostoru.
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.