Jezero Lhota

Jezero Lhota je vyhlášeným rekreačním místem. Toto přírodní koupaliště tvoří od severozápadu až po jihovýchod písčité pláže a okolí jezera je zarostlé borovým lesem s příměsí dubu. Jezero zaujímá plochu 25 hektarů a největší hloubka vody je 7 metrů.

Velmi působivé místo pro koupání nemá žádný povrchový přítok ani odtok, jezero vzniklo z bývalé pískovny. Těžba písku pro výstavbu dálnice D1 a pražského metra tu probíhala v letech 1965 - 1983. 

 

Nad severním břehem je k dispozici velkokapacitní parkoviště, které pojme zhruba 1500 vozidel. Celý areál i s borovým lesíkem je oplocen a vstup je možný pouze po zaplacení vstupného. Jsou zde stánky s občerstvením, toalety, převlékárny, půjčovna šlapadel a loděk a kurt na plážový volejbal. Východní část jezera slouží jako nudistická pláž.

 

Po roce 2000 se zde rozmnožil vodní mor kanadský, který se po šesti letech podařilo odstranit, ale od roku 2011 jezero postupně zarůstá z východní strany řečankou přímořskou. Tato nepříjemná invazivní vodní rostlina je známá jako tzv. vodní bodlák. Koření pod vodou na dně a prorůstá až k hladině, zubaté ostré listy mohou způsobit nepříjemná a bolestivá zranění a krvavé škrábance. Plavání v těchto místech je tedy téměř nemožné.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 24.2.2021
Jasno
7°C
1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1036.8hPa
Vítr: 0.4m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 25.2.
Jasno
8°C
1°C
Pátek
26.2.2021
Polojasno
8°C
4°C
Sobota
27.2.2021
Zataženo
6°C
1°C
Neděle
28.2.2021
Jasno
6°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Lhota u Neratovic 
Web: Jezero Lhota
Telefon: +420 326 971 418

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.
Rozhledna Vochlice - Rozhledna Vochlice je jednou z našich nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Byla postavena v roce 1881. V roce 2010 byla znovu otevřena po několikaleté náročné rekonstrukci.
Rozhledna Vlčí hora (Osek) - Rozhledna Vlčí hora v okrese Teplice je ocelový telekomunikační stožár mobilních operátorů, vysoký 40 metrů. Byl postaven v roce 2005.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.