Jezero Lhota

Jezero Lhota je vyhlášeným rekreačním místem. Toto přírodní koupaliště tvoří od severozápadu až po jihovýchod písčité pláže a okolí jezera je zarostlé borovým lesem s příměsí dubu. Jezero zaujímá plochu 25 hektarů a největší hloubka vody je 7 metrů.

Velmi působivé místo pro koupání nemá žádný povrchový přítok ani odtok, jezero vzniklo z bývalé pískovny. Těžba písku pro výstavbu dálnice D1 a pražského metra tu probíhala v letech 1965 - 1983. 

 

Nad severním břehem je k dispozici velkokapacitní parkoviště, které pojme zhruba 1500 vozidel. Celý areál i s borovým lesíkem je oplocen a vstup je možný pouze po zaplacení vstupného. Jsou zde stánky s občerstvením, toalety, převlékárny, půjčovna šlapadel a loděk a kurt na plážový volejbal. Východní část jezera slouží jako nudistická pláž.

 

Po roce 2000 se zde rozmnožil vodní mor kanadský, který se po šesti letech podařilo odstranit, ale od roku 2011 jezero postupně zarůstá z východní strany řečankou přímořskou. Tato nepříjemná invazivní vodní rostlina je známá jako tzv. vodní bodlák. Koření pod vodou na dně a prorůstá až k hladině, zubaté ostré listy mohou způsobit nepříjemná a bolestivá zranění a krvavé škrábance. Plavání v těchto místech je tedy téměř nemožné.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 8.7.2020
Déšť
17°C
14°C
Srážky: 0.4mm
Tlak: 1016.5hPa
Vítr: 1.3m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 9.7.
Deštivo
20°C
17°C
Pátek
10.7.2020
Skoro jasno
28°C
20°C
Sobota
11.7.2020
Polojasno
19°C
13°C
Neděle
12.7.2020
Polojasno
20°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Lhota u Neratovic 
Web: Jezero Lhota
Telefon: +420 326 971 418

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mandava - Rozhledna Mandava je ve skutečnosti objekt památníku s vyhlídkovou věží, vysokou 12 metrů, který je zasvěcen památce Mistra Jana Husa.
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.