Rozhledna Velký Kosíř

Nová vyhlídková věž na Velkém Kosíři je nejen objektem s pěkným výhledem do Drahanské a Zábřežské vrchoviny a úrodné oblasti Hané, je také zajímavou technickou stavbou.

Rozhledna Velký Kosíř se řadí k nejmladším stavbám tohoto druhu na území České republiky. Byla postavena na kamenné podezdívce v roce 2013, svým tvarem připomíná komolý kužel a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů nad zemí. Vede k ní kryté spirálové schodiště se 158 schody, které obtáčí nosnou dřevěnou příhradovou konstrukci, zpevněnou ocelovými spojovacími prvky.

 

Provozní doba

 

 1. 5. až 13. 6. 2021 pátek 14–19 hodin, sobota a neděle, svátky 09–19 hodin

14. 6. až 12. 9. 2021 pondělí až neděle 09–19 hodin

17. 9. až 30. 9. 2021 pátek 14–18 hodin, sobota a neděle, svátek 10–18 hodin

říjen 2021 pátek 14–16 hodin, sobota a neděle, svátek 10–16 hodin

 

V případě hezkého počasí může být rozhledna otevřena i mimo běžnou provozní dobu. V případě nepříznivého počasí, tj. větru, mlhy, trvalého deště apod. je rozhledna uzavřena! Individuální vstup mimo uvedenou provozní dobu rozhledny je pouze po předchozí domluvě na e-mailu: kosirsko@seznam.cz.

(Platí pro skupinu minimálně 10 osob za vstupné 50 Kč/os. nebo minimálně 500 Kč.) VSTUPNÉ – děti a mládež (6 až 15 let) 10 Kč • dospělí 30 Kč

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Slatinky 
Web: Rozhledna Velký Kosíř

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Lipová alej Brandýsek - Lipová alej v obci Brandýsek pochází z roku 1973.
Osová alej Veltrusy - Ve Veltrusích v průčelí zámku, se nachází Osová alej.
Lipová alej Lidice - V obci Lidice, nově postavené po druhé světové válce, se v ulici 10. června 1942 nachází památná lipová alej.
Alej úvalských dětí - V Úvalech u Prahy vznikla zajímavá tradice, navazující na staroslovanské zvyklosti.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.