Rozhledna Velký Kosíř

Nová vyhlídková věž na Velkém Kosíři je nejen objektem s pěkným výhledem do Drahanské a Zábřežské vrchoviny a úrodné oblasti Hané, je také zajímavou technickou stavbou.

Rozhledna Velký Kosíř se řadí k nejmladším stavbám tohoto druhu na území České republiky. Byla postavena na kamenné podezdívce v roce 2013, svým tvarem připomíná komolý kužel a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů nad zemí. Vede k ní kryté spirálové schodiště se 158 schody, které obtáčí nosnou dřevěnou příhradovou konstrukci, zpevněnou ocelovými spojovacími prvky.

 

Provozní doba

 

 1. 5. až 13. 6. 2021 pátek 14–19 hodin, sobota a neděle, svátky 09–19 hodin

14. 6. až 12. 9. 2021 pondělí až neděle 09–19 hodin

17. 9. až 30. 9. 2021 pátek 14–18 hodin, sobota a neděle, svátek 10–18 hodin

říjen 2021 pátek 14–16 hodin, sobota a neděle, svátek 10–16 hodin

 

V případě hezkého počasí může být rozhledna otevřena i mimo běžnou provozní dobu. V případě nepříznivého počasí, tj. větru, mlhy, trvalého deště apod. je rozhledna uzavřena! Individuální vstup mimo uvedenou provozní dobu rozhledny je pouze po předchozí domluvě na e-mailu: kosirsko@seznam.cz.

(Platí pro skupinu minimálně 10 osob za vstupné 50 Kč/os. nebo minimálně 500 Kč.) VSTUPNÉ – děti a mládež (6 až 15 let) 10 Kč • dospělí 30 Kč

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Slatinky 
Web: Rozhledna Velký Kosíř

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Bašta opevnění Štiavnické Baně - V obci Štiavnické Bane se dochovala bašta jako součást městského opevnění.
Rozhledna Počúvadlo Skalka - Nedaleko od Banské Štiavnice stojí rozhledna Skalka.
Rozhledna Sitno Ilja - Na vrcholu hory Sitno, nedaleko Banské Štiavnice, je postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Kalvária - Ve městě Levice je vybudována rozhledna Kalvária.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.