Aquaraft - místa v okolí
Rybník Černiš
- Rybník Černiš je součástí většího celku Vrbenské rybníky, nedaleko Českých Budějovic.
Jana Tůmová
- Půjčovna má k dispozici lodě, rafty, pádla a také stany.
Venkovní cvičiště Park 4 Dvory - České Budějovice
- Park 4 Dvory v Českých Budějovicích poskytuje zázemí pro sportování pod širým nebem a jeho část slouží i jako tréninková a odpočinková zóna pro seniory. Součástí parku je i dětské hřiště, bikepark a skatepark.
ODYSEA - půjčovna lodí a raftů
- ODYSEA je půjčovna lodí, kánoí a raftů na řece Vltavě. Můžete si požádat o vodácké kurzy a výlety.
VOTUS půjčovna lodí
- Půjčovna má k dispozici plastové kanoe, kajaky a také rafty. Vyzkoušejte vše na řekách Lužnice, Vltava či Otava.
Novohaklovský rybník
- Novohaklovský rybník vznikl v roce 1579. O jeho založení se postarali radní města České Budějovice. Dodnes se mu přezdívá "Haklák".
Ontário - půjčovna lodí a raftů
- Ontário je půjčovna, která poskytuje lodě a rafty. Můžete zde podniknout jak školní, tak i podnikové vodácké výlety.
Ptačí pozorovatelna Starý Houženský
- Ptačí pozorovatelna u rybníka Starý Houženský je dřevěná vyhlídková věž.
Ptačí pozorovatelna - Starý Houženský
- Ptačí pozorovatelna na břehu rybníka Starý Houženský je dřevěná stavba, přístupná po celý rok bez omezení.
Vodácké centrum České Budějovice
- Půjčovna kajaků, StandUpPaddleboardů (SUP), raftů Výuka jízdy na lodi - kajak, kanoe, SUP
Vodácké tábořiště České Vrbné
- Vodácké centrum České Budějovice (Kemp a umělá slalomová dráha) ve městě České Budějovice na řece Vltavě na 233,3 ř. km.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice
- Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Strom lásky České Budějovice
- V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jez České Vrbné
- Jez České Vrbné na řece Vltavě, ř. km. 233,1 je přes čtyři metry vysoký jez, pochopitelně nesjízdný. V pravé části jezu je v provozu plavební komora. Jez je nutné zdlouhavě a pracně přenášet po pravém břehu. Vlevo u jezu se nachází Vodácký areál Lídy Polesné - umělý slalomový kanál.
Půjčovna lodí a raftů TITANIC
- Půjčovna lodí a raftů TITANIC
Dubová alej Hrdějovice
- Nedaleko slalomového vodáckého kanálu v Českém Vrbném se nachází památné stromořadí.