Chotiměř - místa v okolí
Zřícenina hradu Opárno
- Zřícenina hradu Opárno nedaleko Lovosic v Českém středohoří bývala ve středověku dominantní stavbou, nad okolním terénem, částečně vytesanou ve skále. Dnes se z hradu dochovaly jen zbytky zdiva, které jsou od roku 1958 chráněny jako kulturní památka České republiky.
Javorová alej Dobkovičky
- Před obcí Dobkovičky na Litoměřicku, v krajině Českého středohoří, se nachází památné stromořadí.
Lovoš
- Čedičová hora na okraji Českého středohoří tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Lovosice. Její název pochází s největší pravděpodobností od staroslovanského kmene Lovošů. Vrcholové partie jsou chráněny od roku 1948 jako Národní přírodní rezervace.
Chata na vrchu Lovoš
- Chata na vrchu LOVOŠ v Českém středohoří
Kletečná
- Kletečná je výrazný vrchol Českého středohoří nedaleko obce Velemín v litoměřickém okrese.
Rozhledna Radejčín
- Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Radejčín
- Rozhledna Radejčín je ocelový stožár mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Hrad Ostrý
- Hrad Ostrý vznikl v první polovině 15. století, jeho zakladatelem byl Václav Kaplíř ze Sulevic.
Zřícenina hradu Košťálov
- Košťálov je zřícenina hradu, který se tyčí na vrcholu stejnojmenné hory nedaleko od města Třebenice v Českém středohoří. Od roku 1958 jsou zbytky hradu chráněny jako kulturní památka České republiky. Hrad má spojitost se šlechtickým rodem Kaplířů ze Sulevic (Kašpar Kaplíř ze Sulevic byl jedním z 27 českých pánů popravených na Staroměstském náměstí v roce 1621.)
Lovosice
- Lovosice jsou dnes významným centrem zahraničních firem v oblasti strojírenství a elektrotechniky. Město se může pochlubit dlouholetou tradicí v chemickém a potravinářském průmyslu a oblast Lovosicka byla osídlena již 6 tisíc let před naším letopočtem. Archeologické nálezy dokazují, že toto místo bylo osídleno od pravěku až do dnešní doby nepřetržitě.