Lipnice nad Sázavou - místa v okolí

Hrad Lipnice

- Jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů se tyčí na skalnaté vyvýšenině nad stejnojmenným městem v okrese Havlíčkův Brod v kraji Vysočina. Pro návštěvníky této oblasti dnes Lipnice představuje mimořádně atraktivní turistický magnet.
Hrad Lipnice

Kejžlice

Kejžlice

Dolní Město

Dolní Město

Řečice

Řečice

Nová Ves u Světlé

Nová Ves u Světlé

Světlá nad Sázavou

- Světlá nad Sázavou je menší městečko v okrese Havlíčkův brod, v kraji Vysočina. Žije zde přibližně 7 tisíc obyvatel a součástí města je dnes 15 městských obvodů, vesměs příměstských obcí.
Světlá nad Sázavou

Půjčovna lodí a koloběžek Loko sport Světlá n.S.

- Půjčovna lodí a koloběžek LoKo sport ve Světlé nad Sázavou na pravém břehu Sázavy asi 300m po proudu od mostu.
Půjčovna lodí a koloběžek Loko sport Světlá n.S.

Krásná Hora

Krásná Hora

Příseka

Příseka

Pohleď

Pohleď

Budíkov

Budíkov

Čejov

Čejov

Věž

Věž

Ski areál Kadlečák

- Lyžařský areál Kadlečák nedaleko městečka Světlá nad Sázavou patří k menším lyžařským terénům v nadmořské výšce kolem 600 metrů.
Ski areál Kadlečák

Hrad Orlík u Humpolce

- Hrad Orlík u Humpolce je rozsáhlá zřícenina hradu. Je tam: hradní brána, věž(nepřístupná)a hradby.
Hrad Orlík u Humpolce

Boňkov

Boňkov

Rozhledna Orlík

- V areálu hradní zříceniny Orlík nedaleko Humpolce byla na vnějším plášti hradní věže vybudována ocelová konstrukce, která slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Orlík

Služátky

Služátky

Jez Smrčná

- Jez Smrčná na řece Sázavě, ř. km. 139,5 je obvykle nástupním místem pro plavbu po peřejích Stvořidla. Jez je konstruován s pozvolnou šikmou spádovou deskou, kterou lze splouvat za optimálního množství vody. Pod jezem balvany a peřej s kamennými prahy.
Jez Smrčná

Jez Smrčná - místo výměny lodí za koloběžky

- Místo výměny lodí za koloběžky - bod návratu k půjčovně LoKo sport ve Světlé n.S.
Jez Smrčná - místo výměny lodí za koloběžky

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz