Rozhledna Slabošovka

Rozhledna Slabošovka u Besednice slouží zároveň jako telekomunikační věž. Je odtud pěkný výhled na Blanský les, Slepičí hory a nejvyšší partie Novohradských hor.

Rozhledna Slabošovka se nachází 1 km západním směrem od obce Besednice na stejnojmenném kopci, který spadá do pohoří Pořešínské pahorkatiny.

Výstavba telekomunikační věže byla podmíněna vyhlídkovou plošinou

Zastupitelstvo obce Besednice mělo v plánu vybudovat poblíž obce rozhlednu již v roce 1995. Původně se měla rozhledna stavět na vrcholu kopce Kohout (870 m n.m.), ovšem plán výstavby tehdy neprošel schvalovacím řízením. O 7 let později navrhla společnost T-mobile výstavbu telekomunikační věže a podmínkou výstavby této ocelové konstrukce na vrcholu Slabošovky pak byla vyhlídková plošina. Stavba čtyřboké celokovové věže začala na jaře roku 2002 a na podzim téhož roku byla zpřístupněna veřejnosti vyhlídka ve výšce 24 metrů. K vyhlídkové plošině vede 120 schodů, samotná věž je vysoká 35 m a rozhlížet se do krajiny odtud můžete kdykoliv bez omezení zdarma.

Velmi pěkný výhled do krajiny jižních Čech

Je odtud kruhový výhled až k Novohradským horám a do malebné krajiny Blanského lesa a Slepičích hor. Spatřit můžete rovněž hrad Pořešín, na severu údolí Stropnice a českobudějovické pánve s městy Borovany a Trhové Sviny, a také zalesněnou oblast Třeboňské pánve. Za velmi dobré dohlednosti jsou vidět i vrcholky Alp.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
10°C
5°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1015.6hPa
Vítr: 2.7m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Polojasno
7°C
2°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
10°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
1°C
Neděle
25.4.2021
Jasno
10°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Besednice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.