Rozhledna Rýdův kopec (Trigon)

Rozhledna Rýdův kopec, nazývána též jako Trigon, se tyčí nad vrcholem stejnojmenného kopce u obce Děbolín.

Nová rozhledna v roce 2015 u obce Děbolín

Hlavním důvodem postavit v těchto místech rozhlednu bylo zvýšení atraktivity Jindřichohradeckého regionu v rámci cestovního ruchu. Financování stavby tak mohl významně podpořit grant z Evropského dotačního fondu pro regionální rozvoj ROP jihozápad. Stavba podle projektu Ing. arch. Miroslava Hájka započala v září 2014 a slavnostní otevření rozhledny proběhlo 8. července 2015. 

Neobvyklý trojúhelníkový půdorys rozhledny

Konstrukce stavby je tvořena trojúhelníkovým půdorysem o délce strany 10 metrů - z tohoto důvodu se také této rozhledně přezdívá Trigon (trojúhelník). Spodní část stavby tvoří nosné kamenné stěny na železobetonovém podkladu a horní část sloupový systém s podélnými rámy. Dolní vyhlídková plošina je ve výšce 6 m a vede k ní dřevěné schodiště. Na horní zasklenou a zastřešenou plošinu ve výšce 24 metrů vystoupáte po 120 schodech ocelovým točitým schodištěm. Horní plošina je doplněna vyhlídkovým ochozem se třemi posuvnými dveřmi.

Z rozhledny můžete spatřit Šumavu, Blanský les s Kletí, Javořickou vrchovinu, Novohradské hory, města Jindřichův Hradec a Třeboň a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Jindřichův Hradec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Jindřichův Hradec - Jindřichův Hradec je okresní město na východě Jihočeského kraje. Leží na řece Nežárce, asi 43 km severovýchodně od Českých Budějovic. Město má přibližně 21 tisíc obyvatel. Centrum Jindřichova Hradce je památkovou rezervací.
Vzdálenost: 6km
Veřejné bruslení Jindřichův Hradec - Veřejné bruslení v Jindřichově Hradci je zajištěno na ledové ploše zimního stadionu, který byl v tomto zajímavém jihočeském městě postaven již v roce 1984. V roce 2005 prošel generální rekonstrukcí jak samotné ledové plochy, tak i chladicích systémů. 
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.