Rozhledna Rýdův kopec (Trigon)

Rozhledna Rýdův kopec, nazývána též jako Trigon, se tyčí nad vrcholem stejnojmenného kopce u obce Děbolín.

Nová rozhledna v roce 2015 u obce Děbolín

Hlavním důvodem postavit v těchto místech rozhlednu bylo zvýšení atraktivity Jindřichohradeckého regionu v rámci cestovního ruchu. Financování stavby tak mohl významně podpořit grant z Evropského dotačního fondu pro regionální rozvoj ROP jihozápad. Stavba podle projektu Ing. arch. Miroslava Hájka započala v září 2014 a slavnostní otevření rozhledny proběhlo 8. července 2015. 

Neobvyklý trojúhelníkový půdorys rozhledny

Konstrukce stavby je tvořena trojúhelníkovým půdorysem o délce strany 10 metrů - z tohoto důvodu se také této rozhledně přezdívá Trigon (trojúhelník). Spodní část stavby tvoří nosné kamenné stěny na železobetonovém podkladu a horní část sloupový systém s podélnými rámy. Dolní vyhlídková plošina je ve výšce 6 m a vede k ní dřevěné schodiště. Na horní zasklenou a zastřešenou plošinu ve výšce 24 metrů vystoupáte po 120 schodech ocelovým točitým schodištěm. Horní plošina je doplněna vyhlídkovým ochozem se třemi posuvnými dveřmi.

Z rozhledny můžete spatřit Šumavu, Blanský les s Kletí, Javořickou vrchovinu, Novohradské hory, města Jindřichův Hradec a Třeboň a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Jindřichův Hradec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Jindřichův Hradec - Jindřichův Hradec je okresní město na východě Jihočeského kraje. Leží na řece Nežárce, asi 43 km severovýchodně od Českých Budějovic. Město má přibližně 21 tisíc obyvatel. Centrum Jindřichova Hradce je památkovou rezervací.
Vzdálenost: 6km
Veřejné bruslení Jindřichův Hradec - Veřejné bruslení v Jindřichově Hradci je zajištěno na ledové ploše zimního stadionu, který byl v tomto zajímavém jihočeském městě postaven již v roce 1984. V roce 2005 prošel generální rekonstrukcí jak samotné ledové plochy, tak i chladicích systémů. 
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Lipová alej Družec - V obci Družec na Kladensku byla v roce 2008 vysázena lipová alej.
Ploskovská kaštanka - Za obcí Žilina v kladenském okrese se nachází stromořadí, zařazené mezi chráněné památné stromy ČR.
Skřípelská alej - Nedaleko Hořovic byla kdysi vysázena alej podél silniční komunikace.
Sakurová alej - Nedaleko Švihova se nachází nádherná sakurová alej.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.