Jez Špačkův Mlýn

Jez Špačkův Mlýn na řece Lužnici, na ř. km. 62,9 se nachází přibližně 400 metrů od západního okraje města Soběslav. Svou šikmou pozvolnou spádovou deskou v levém rameni jezu se za optimální vody řadí k oblíbeným sjízdným jezovým tělesům řeky Lužnice. Za nižšího stavu vody se snadno plavidla stahují po provaze podél levého břehu, nebo se přenáší po zpevněném betonovém prostoru. Jez je možné stáhnout po spádnici i v pravém rameni.

Informace o jezu

Profil jezu:šikmý
Výška jezu:140 cm
Propust:vorová, vpravo
Přenášení jezu:vlevo
Vzdálenost přenášení:30 m
Snadné přenášení v levém rameni po levém břehu.
Možnost koníčkování:
(spouštění lodí po provaze)
ne - propustí
ano - po tělese jezu
Snadné koníčkování lodí v levém rameni po tělese jezu nebo v pravém rameni po spádnici.
Typ břehu nad jezem:kamenitý břeh
Typ břehu pod jezem:kamenitý břeh
Upozornění:Jez je obvykle v levém rameni za optimální vody sjízdný, bez nebezpečného vývařiště. Část vody ovšem odebírá Malá vodní elektrárna náhonem uprostřed mezi oběma říčními rameny, a tak bývá v letních měsících jez někdy téměř bez vody, a pod levým ramenem se tvoří nesjízdný úsek mělčin dlouhý několik desítek metrů. Zhruba 30 m pod jezem v levém rameni je místo, které se využívá jako brod.
Přehlednost jezu:přehledný
Zastavení nad jezem:vlevo
Možnost splutí jezu:pouze tělesem jezu
Jez je sjízdný za optimální vody v levém rameni po tělese jezu (propust je uzavřena)
Možnost záchrany posádky převržené lodě:ano
Záchrana hozeným lanem při VV, při SV a MV postačí obvykle samozáchrana
Náhon:vlevo
Náhon vlevo v pravém rameni jezu na MVE

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 5.7.2020
Zataženo
24°C
18°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.1hPa
Vítr: 5.2m/s
z západu
Zítra
Pondělí 6.7.
Polojasno
20°C
14°C
Úterý
7.7.2020
Zataženo
17°C
11°C
Středa
8.7.2020
Zataženo
22°C
15°C
Čtvrtek
9.7.2020
Zataženo
18°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Soběslav 

Místa v okolí

Jez Steiniger - Soběslav - Jez Steiniger na řece Lužnici na ř. km. 64,6 se nachází na severozápadním okraji obytné zóny města Soběslav. Jeho šikmá pozvolná spádová deska umožňuje za optimální vody sjíždění jezu nebo stahování lodí po provaze, ovšem je třeba dát pozor na ostré ocelové larseny, zabudované v tělese jezu.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Soběslavsko-veselská blata - Vesničky s proslulou jihočeskou lidovou architekturou, která je označována jako selské baroko.
Vzdálenost: 2km
Kemp TJ Spartak Soběslav - Kemp na okraji města Soběslav, o rozloze 2 hektary, na levém břehu řeky Lužnice, na 65,9 ř. km umožňuje rekreantům ubytování v 18 čtyřlůžkových chatkách, v obytných karavanech (k dispozici el. přípojka), nebo ve stanech. Do vybavení kempu patří sprchy a WC s teplou vodou, možnost stravování v místní restauraci, hřiště na volejbal, plážový volejbal, minigolf, případně další sportovní aktivity ve sportovním areálu (vzdálenost do 300 m).
Vzdálenost: 2km
Workout hřiště Soběslav - Malé venkovní cvičiště vyrostlo v městě Soběslav, v okrese Tábor.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.