Slatinné lázně Toušeň

Slatinné lázně Toušeň se nachází na soutoku Labe a Jizery, a to pouhých pár kilometrů od hlavního města Prahy.

Slatinné lázně Toušeň se mohou pyšnit léčivým prostředkem, a to místní sirnoželezitou slatinou, která zde má vlastní lázeňské ložisko. Slatina se využívá ke koupelím, které pomáhají zejména pacientům trpící pohybovými problémy, artrózou a také Bechtěrevovou chorobou. Nejen samotná slatina, ale za obdiv stojí i místní nížinaté klima, které přispívá k blahodárnému pobytu v lázních. Slatinné lázně Toušeň jsou vsazeny do krásného parku tvořeného mnoha stromy. Nechybí zde ani kolonáda, která doslova vybízí na odpolední procházky. Celý areál je uzavřen, díky čemuž mají návštěvníci a pacienti klid a pohodu nezbytnou pro léčbu. Okolí je rájem pro houbaře a rybáře.

Historie

V železitých lázních Toušeň se léčil už Karel IV. Místní zřídlo a jeho léčebné účinky byly proslulé již ve středověku. První dochovaná zpráva o prameni pochází z roku 1689. V roce 1868 zde započala lázeňská tradice. Jan Králík, místní občan, nechal postavit malé lázně přímo u pramene. K dispozici bylo pět van. Koncem devatenáctého století byl prokázán léčivý účinek slatiny a začaly se zde dělat zábaly a ozdravné koupele. Od roku 1899 se stala slatinná koupel nedílnou součástí léčebných procedur.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 9.5.2021
Polojasno
20°C
13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.7hPa
Vítr: 2.5m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Pondělí 10.5.
Jasno
23°C
16°C
Úterý
11.5.2021
Skoro jasno
24°C
17°C
Středa
12.5.2021
Silný déšť
19°C
11°C
Čtvrtek
13.5.2021
Silný déšť
11°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Lázně Toušeň 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Workout park u fotbalového hřiště - Workout hřiště s několika hrazdami, bradly, několika různě vysokými lavicemi a šikmou lavicí.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.