Slatinné lázně Toušeň

Slatinné lázně Toušeň se nachází na soutoku Labe a Jizery, a to pouhých pár kilometrů od hlavního města Prahy.

Slatinné lázně Toušeň se mohou pyšnit léčivým prostředkem, a to místní sirnoželezitou slatinou, která zde má vlastní lázeňské ložisko. Slatina se využívá ke koupelím, které pomáhají zejména pacientům trpící pohybovými problémy, artrózou a také Bechtěrevovou chorobou. Nejen samotná slatina, ale za obdiv stojí i místní nížinaté klima, které přispívá k blahodárnému pobytu v lázních. Slatinné lázně Toušeň jsou vsazeny do krásného parku tvořeného mnoha stromy. Nechybí zde ani kolonáda, která doslova vybízí na odpolední procházky. Celý areál je uzavřen, díky čemuž mají návštěvníci a pacienti klid a pohodu nezbytnou pro léčbu. Okolí je rájem pro houbaře a rybáře.

Historie

V železitých lázních Toušeň se léčil už Karel IV. Místní zřídlo a jeho léčebné účinky byly proslulé již ve středověku. První dochovaná zpráva o prameni pochází z roku 1689. V roce 1868 zde započala lázeňská tradice. Jan Králík, místní občan, nechal postavit malé lázně přímo u pramene. K dispozici bylo pět van. Koncem devatenáctého století byl prokázán léčivý účinek slatiny a začaly se zde dělat zábaly a ozdravné koupele. Od roku 1899 se stala slatinná koupel nedílnou součástí léčebných procedur.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Lázně Toušeň 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Workout park u fotbalového hřiště - Workout hřiště s několika hrazdami, bradly, několika různě vysokými lavicemi a šikmou lavicí.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Ornitologická pozorovatelna Lázně Bohdaneč - Na břehu Bohdanečského rybníka poblíž Lázní Bohdaneč byla postavena ornitologická pozorovatelna. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 5 metrů nad zemí.
Ornitologická pozorovatelna Jestřebí - Poblíž obce Jestřebí, v českolipském okrese, na břehu Novozámeckého rybníka vyrostla ornitologická pozorovatelna.
Vyhlídková věž Jablonné v Podještědí - Vyhlídková věž v Jablonném v Podještědí slouží jako rozhledna od roku 2002, po rekonstrukci objektu bývalého farního kostela.
Rozhledna - zřícenina hradu Fredevald - Hrad Fredevald je znám i pod názvem Pustý zámek.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.