Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice představují jedny z nejstarších lázní na území České republiky. Jsou využívány k léčbě pohybového ústrojí, ale také jsou využívány k dalším procedurám.

Lázně Kundratice jsou charakteristické svým tradičním přírodním léčivým zdrojem, jímž je sirnoželezitá slatina. Lázně jsou vsazeny do příjemného prostředí Ještědského pohoří, díky čemuž je celé město chráněno studenými severovýchodními větry. Krajina, která obklopuje léčebnu, je bohatá na borové lesy, luka a rybníky.

Lázně Kundratice nabízí svým hostům procedury, které mají příznivý vliv na onemocnění, jako je rheumatická artritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře a mnoho dalších. Avšak můžete se do lázní vydat nejen za léčbou, ale také za odpočinkem, protože zde nechybí příjemné wellness pobyty.

Velké oblíbenosti se těší koupele v přírodní léčivé slatině, které jsou doplněné mnoha druhy masáží. Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jimž nechybí příslušenství. Lázně Kundratice se rozprostírají asi dvacet kilometrů od Liberce.

Pohled do historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná již v roce 1881, čímž se řadí mezi nejstarší lázně v Čechách. Zakladatelem se stal Josef Schwan, který nejprve postavil malý domek se dvěma vanami k rašelinovým koupelím. Jeho syn pak otevřel rašelinové lázně. V roce 1908 byly lázně ve vlastnictví obce až do roku 1913. V roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné. V roce 1933 byly lázně Kundratice představovány jako nejmodernější lázně v naší republice. Během druhé světové války sloužily zejména armádě. V roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla akciová společnost Lázně Kundratice, a.s..

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Osečná 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.