Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice představují jedny z nejstarších lázní na území České republiky. Jsou využívány k léčbě pohybového ústrojí, ale také jsou využívány k dalším procedurám.

Lázně Kundratice jsou charakteristické svým tradičním přírodním léčivým zdrojem, jímž je sirnoželezitá slatina. Lázně jsou vsazeny do příjemného prostředí Ještědského pohoří, díky čemuž je celé město chráněno studenými severovýchodními větry. Krajina, která obklopuje léčebnu, je bohatá na borové lesy, luka a rybníky.

Lázně Kundratice nabízí svým hostům procedury, které mají příznivý vliv na onemocnění, jako je rheumatická artritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře a mnoho dalších. Avšak můžete se do lázní vydat nejen za léčbou, ale také za odpočinkem, protože zde nechybí příjemné wellness pobyty.

Velké oblíbenosti se těší koupele v přírodní léčivé slatině, které jsou doplněné mnoha druhy masáží. Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jimž nechybí příslušenství. Lázně Kundratice se rozprostírají asi dvacet kilometrů od Liberce.

Pohled do historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná již v roce 1881, čímž se řadí mezi nejstarší lázně v Čechách. Zakladatelem se stal Josef Schwan, který nejprve postavil malý domek se dvěma vanami k rašelinovým koupelím. Jeho syn pak otevřel rašelinové lázně. V roce 1908 byly lázně ve vlastnictví obce až do roku 1913. V roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné. V roce 1933 byly lázně Kundratice představovány jako nejmodernější lázně v naší republice. Během druhé světové války sloužily zejména armádě. V roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla akciová společnost Lázně Kundratice, a.s..

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Osečná 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prievidza - Rozhledna nad městem Prievidza je ocelová konstrukce vyhlídkové věže se zábradlím.
Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné - Rozhledna Zliechov - Košecké Rovné je masivní dřevěná vyhlídková stavba.
Rozhledna Malý Lubín - Rozhledna Malý Lubín je dřevěná vyhlídková věž, která poskytuje fantastický výhled do okolí.
Rozhledna Čajka v oblakoch - Rozhledna Čajka v oblakoch je obdobou rozhleden v České republice, s názvem "Stezka v oblacích".

Nové ubytování

+ přidat
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.