Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice představují jedny z nejstarších lázní na území České republiky. Jsou využívány k léčbě pohybového ústrojí, ale také jsou využívány k dalším procedurám.

Lázně Kundratice jsou charakteristické svým tradičním přírodním léčivým zdrojem, jímž je sirnoželezitá slatina. Lázně jsou vsazeny do příjemného prostředí Ještědského pohoří, díky čemuž je celé město chráněno studenými severovýchodními větry. Krajina, která obklopuje léčebnu, je bohatá na borové lesy, luka a rybníky.

Lázně Kundratice nabízí svým hostům procedury, které mají příznivý vliv na onemocnění, jako je rheumatická artritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře a mnoho dalších. Avšak můžete se do lázní vydat nejen za léčbou, ale také za odpočinkem, protože zde nechybí příjemné wellness pobyty.

Velké oblíbenosti se těší koupele v přírodní léčivé slatině, které jsou doplněné mnoha druhy masáží. Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jimž nechybí příslušenství. Lázně Kundratice se rozprostírají asi dvacet kilometrů od Liberce.

Pohled do historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná již v roce 1881, čímž se řadí mezi nejstarší lázně v Čechách. Zakladatelem se stal Josef Schwan, který nejprve postavil malý domek se dvěma vanami k rašelinovým koupelím. Jeho syn pak otevřel rašelinové lázně. V roce 1908 byly lázně ve vlastnictví obce až do roku 1913. V roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné. V roce 1933 byly lázně Kundratice představovány jako nejmodernější lázně v naší republice. Během druhé světové války sloužily zejména armádě. V roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla akciová společnost Lázně Kundratice, a.s..

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 18.4.2021
Deštivo
9°C
5°C
Srážky: 1.8mm
Tlak: 1019.3hPa
Vítr: 1.6m/s
z severo-východu
Zítra
Pondělí 19.4.
Deštivo
10°C
4°C
Úterý
20.4.2021
Deštivo
11°C
4°C
Středa
21.4.2021
Deštivo
12°C
6°C
Čtvrtek
22.4.2021
Polojasno
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Osečná 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.