Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice představují jedny z nejstarších lázní na území České republiky. Jsou využívány k léčbě pohybového ústrojí, ale také jsou využívány k dalším procedurám.

Lázně Kundratice jsou charakteristické svým tradičním přírodním léčivým zdrojem, jímž je sirnoželezitá slatina. Lázně jsou vsazeny do příjemného prostředí Ještědského pohoří, díky čemuž je celé město chráněno studenými severovýchodními větry. Krajina, která obklopuje léčebnu, je bohatá na borové lesy, luka a rybníky.

Lázně Kundratice nabízí svým hostům procedury, které mají příznivý vliv na onemocnění, jako je rheumatická artritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře a mnoho dalších. Avšak můžete se do lázní vydat nejen za léčbou, ale také za odpočinkem, protože zde nechybí příjemné wellness pobyty.

Velké oblíbenosti se těší koupele v přírodní léčivé slatině, které jsou doplněné mnoha druhy masáží. Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jimž nechybí příslušenství. Lázně Kundratice se rozprostírají asi dvacet kilometrů od Liberce.

Pohled do historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná již v roce 1881, čímž se řadí mezi nejstarší lázně v Čechách. Zakladatelem se stal Josef Schwan, který nejprve postavil malý domek se dvěma vanami k rašelinovým koupelím. Jeho syn pak otevřel rašelinové lázně. V roce 1908 byly lázně ve vlastnictví obce až do roku 1913. V roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné. V roce 1933 byly lázně Kundratice představovány jako nejmodernější lázně v naší republice. Během druhé světové války sloužily zejména armádě. V roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla akciová společnost Lázně Kundratice, a.s..

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 24.11.2020
Zataženo
2°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1028.8hPa
Vítr: 3.3m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Středa 25.11.
Polojasno
1°C
-1°C
Čtvrtek
26.11.2020
Polojasno
1°C
0°C
Pátek
27.11.2020
Skoro jasno
4°C
-1°C
Sobota
28.11.2020
Polojasno
3°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Osečná 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.
Workout Lovčice - Pěkný workout u hřiště, na který bohužel nikdo nechodí. Hrazdy, bradla, stalky, pneumatika, na zemi tráva
Workout STRÁŽOVICE - Nevím, jestli se tomu dá říkat uplně workout, ale má to hrazdu i bradla.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.