Lázně Kundratice, a.s.

Lázně Kundratice představují jedny z nejstarších lázní na území České republiky. Jsou využívány k léčbě pohybového ústrojí, ale také jsou využívány k dalším procedurám.

Lázně Kundratice jsou charakteristické svým tradičním přírodním léčivým zdrojem, jímž je sirnoželezitá slatina. Lázně jsou vsazeny do příjemného prostředí Ještědského pohoří, díky čemuž je celé město chráněno studenými severovýchodními větry. Krajina, která obklopuje léčebnu, je bohatá na borové lesy, luka a rybníky.

Lázně Kundratice nabízí svým hostům procedury, které mají příznivý vliv na onemocnění, jako je rheumatická artritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře a mnoho dalších. Avšak můžete se do lázní vydat nejen za léčbou, ale také za odpočinkem, protože zde nechybí příjemné wellness pobyty.

Velké oblíbenosti se těší koupele v přírodní léčivé slatině, které jsou doplněné mnoha druhy masáží. Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, jimž nechybí příslušenství. Lázně Kundratice se rozprostírají asi dvacet kilometrů od Liberce.

Pohled do historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná již v roce 1881, čímž se řadí mezi nejstarší lázně v Čechách. Zakladatelem se stal Josef Schwan, který nejprve postavil malý domek se dvěma vanami k rašelinovým koupelím. Jeho syn pak otevřel rašelinové lázně. V roce 1908 byly lázně ve vlastnictví obce až do roku 1913. V roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné. V roce 1933 byly lázně Kundratice představovány jako nejmodernější lázně v naší republice. Během druhé světové války sloužily zejména armádě. V roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla akciová společnost Lázně Kundratice, a.s..

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 12.8.2020
Skoro jasno
26°C
20°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.6hPa
Vítr: 1.5m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 13.8.
Skoro jasno
27°C
21°C
Pátek
14.8.2020
Deštivo
26°C
19°C
Sobota
15.8.2020
Polojasno
28°C
19°C
Neděle
16.8.2020
Skoro jasno
28°C
21°C

Kontakt

Adresa:
Osečná 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Šibeniční vrch - V roce 2010 vyrostla na stejnojmenném vrcholu stavba vyhlídkové věže s názvem Šibeniční vrch. Stojí zhruba dvacet metrů od pozůstatků základů poutního kostelíku Panny Marie Lurdské. 
Kemp Michal u Sokolova - Skromný kemp uvnitř areálu koupaliště Michal u Sokolova. Ideální pro koupání i výlety po okolí. K dispozici je 40 míst, částečně s možností připojení k elektřině.
Kemp Zbečno - Masarykova vyhlídka v srdci CHKO Křivoklátsko - Upravená louka nad Berounkou pro kemp Masarykova vyhlídka je jen pro vás, poskytne vám soukromí, nemáte vedle žádné chaty ani chalupy. V rámci bezKempu.cz Připojení elektřiny, pitné vody, možnost použití suchého záchodu, WI-FI, krásného ohniště i s dřívím.
Rozhledna Tobiášův vrch - Rozhledna Tobiášův vrch byla postavena v roce 1999, jedná se o ocelový stožár telefonních operátorů, který zároveň slouží pro veřejnost jako vyhlídkový bod.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.