Rozhledna Černá Studnice

Rozhledna Černá Studnice je kamenného charakteru a nachází se na nejvyšším vrchu Černostudničního hřebene spolu s turistickou chatou.

Rozhledna Černá Studnice byla postavena v roce 1905. Vyhlídková plošina, která láká na panoramatický výhled, se nachází ve výšce 26 metrů. Abyste však vystoupali na vyhlídkovou plošinu, musíte zdolat 91 schodů. Prosklené dveře jsou bránou do čtyř ochozů věže, z nichž máte výhled na celý Jablonec a také na tři čtvrtiny Liberce. Zhlédnete dokonce významné části Jizerských hor a Krkonoš.

Pokud je však rozhledna zavřená, nevěste hlavu. Můžete se vydat na 50 metrů vzdálenou skálu, z níž budete mít také částečný výhled na okolí. Skála zde byla v roce 1885 upravena na vyhlídkový prostor. Nedaleko chaty jsou pozůstatky malé botanické zahrady.

Na rozhlednu Černá Studnice se dostanete autem, na kole, ale i pěšky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Polojasno
-4°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1012.8hPa
Vítr: 1.5m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 27.1.
Zataženo
-2°C
-4°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
-3°C
-6°C
Pátek
29.1.2021
Sněžení
-4°C
1°C
Sobota
30.1.2021
Zataženo
-4°C
-8°C

Kontakt

Adresa:
Smržovka 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Ski areál Zásada - Lyžařský areál Zásada je provozován s více než 30 ti letou tradicí. Najdete jej v Jizerských horách, pod hřebenem Černé Studnice, nedaleko Jablonce nad Nisou.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.