Zřícenina hradu Košumberk

Hrad Košumberk Vás zavede do čtrnáctého století, kdy české království spravuje Karel IV.

Hrad Košumberk byl postaven koncem třináctého století v jihovýchodní části města Luže. Objekt byl upevněn mohutnými hradbami a obléhala ho krásná příroda. Díky výhodné poloze měl hrad značné náklady na obranné systémy. Nemuseli stavět nezbytné valy a příkopy. Často se však měnili jeho majitelé. V roce 1372 zakoupil objekt staročeský panský rod, později známý jako Slavatové z Chlumu a Košumberka. Rod přistavil do jeho středu čtverhrannou obytnou věž.

V období pozdní gotiky byl hrad obklopen opevněním, čímž se hradby rozšířily. V současné době můžeme vidět pouze zříceninu hradu Košumberk. Můžete se však vydat na prohlídku muzea s průvodcem, která trvá asi 45 minut. Areál je přístupný kromě expozic zdarma. Vstup na vyhlídku je pouze na vlastní nebezpečí.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 14.4.2021
Polojasno
6°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1024.9hPa
Vítr: 5.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 15.4.
Déšť se sněhem
3°C
0°C
Pátek
16.4.2021
Déšť
2°C
2°C
Sobota
17.4.2021
Zataženo
6°C
3°C
Neděle
18.4.2021
Zataženo
8°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Luže 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.