Muzeum loutkařských kultur

Muzeum loutkařských kultur se nachází v okresním městě Chrudimi. Samotná budova stojí několik metrů od centrálního Resselova náměstí.

Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi bylo otevřeno již 2. července 1972. Základem otevření se stala muzejní sbírka Prof. PhDr. Jana Malíka. Jan Malík byl neúnavný organizátor loutkařského divadla, zabýval se historií a pedagogikou. Byl dokonce vášnivým sběratelem. Pomohl zorganizovat akci, díky níž muzea shromažďovala veškeré loutky. V současné době může muzeum svým návštěvníkům nabídnout zhruba 45 500 sbírkových předmětů, z čehož je více jak 8 500 loutek. Návštěvníci zhlédnout nejen vývoj českého loutkového divadla, ale seznámí se i s loutkami a marionetami ze zahraničí.

Dnes může muzeum nabídnout celkem čtyři stálé expozice:

  • Svět na drátě a nitích
  • Rodinné loutkové divadlo
  • Zahraniční loutky ze sbírek muzea
  • Luminiscenční divadlo

 

Muzeum loutkařskkých kultur pořádá i krátkodobé výstavy. V renesančním Mydlářovském domě, kde je muzeum umístěno, sídlí také galerie a herna pro děti.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 13.4.2021
Zataženo
6°C
3°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1027.6hPa
Vítr: 3.3m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Středa 14.4.
Zataženo
6°C
2°C
Čtvrtek
15.4.2021
Déšť
3°C
1°C
Pátek
16.4.2021
Zataženo
5°C
3°C
Sobota
17.4.2021
Zataženo
8°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Břetislavova 72
Chrudim 
Web: Muzeum loutkařských kultur
Email: puppets@puppets.cz
Telefon: +420 469 620 310

Místa v okolí

Chrudim - Chrudim je okresní město ve východních Čechách. Leží v Pardubickém kraji, asi 11 km jižně od Pardubic. Ve městě žije přibližně 24 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Workout park Chrudim - Streetworkout hřiště naleznete také v Chrudimi. Bylo slavnostně otevřeno 8. září 2014, program slavnostního otevření vytvořili chrudimští vyznavači workoutu, společně se zakladatelem SebeRevolty Markem Kaletou.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.