Muzeum loutkařských kultur

Muzeum loutkařských kultur se nachází v okresním městě Chrudimi. Samotná budova stojí několik metrů od centrálního Resselova náměstí.

Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi bylo otevřeno již 2. července 1972. Základem otevření se stala muzejní sbírka Prof. PhDr. Jana Malíka. Jan Malík byl neúnavný organizátor loutkařského divadla, zabýval se historií a pedagogikou. Byl dokonce vášnivým sběratelem. Pomohl zorganizovat akci, díky níž muzea shromažďovala veškeré loutky. V současné době může muzeum svým návštěvníkům nabídnout zhruba 45 500 sbírkových předmětů, z čehož je více jak 8 500 loutek. Návštěvníci zhlédnout nejen vývoj českého loutkového divadla, ale seznámí se i s loutkami a marionetami ze zahraničí.

Dnes může muzeum nabídnout celkem čtyři stálé expozice:

  • Svět na drátě a nitích
  • Rodinné loutkové divadlo
  • Zahraniční loutky ze sbírek muzea
  • Luminiscenční divadlo

 

Muzeum loutkařskkých kultur pořádá i krátkodobé výstavy. V renesančním Mydlářovském domě, kde je muzeum umístěno, sídlí také galerie a herna pro děti.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Zataženo
13°C
9°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1023.6hPa
Vítr: 3.4m/s
z západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
15°C
13°C
Pondělí
2.11.2020
Zataženo
17°C
14°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
18°C
10°C
Středa
4.11.2020
Zataženo
9°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Břetislavova 72
Chrudim 
Web: Muzeum loutkařských kultur
Email: puppets@puppets.cz
Telefon: +420 469 620 310

Místa v okolí

Chrudim - Chrudim je okresní město ve východních Čechách. Leží v Pardubickém kraji, asi 11 km jižně od Pardubic. Ve městě žije přibližně 24 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Workout park Chrudim - Streetworkout hřiště naleznete také v Chrudimi. Bylo slavnostně otevřeno 8. září 2014, program slavnostního otevření vytvořili chrudimští vyznavači workoutu, společně se zakladatelem SebeRevolty Markem Kaletou.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.