Mariánské Lázně

Mariánské Lázně patří nejen k nejhezčím městům, ale také lázním v České republice.

Mariánské Lázně představují nejmladší z proslulého trojúhelníku lázeňských měst v Čechách. Jsou druhými největšími lázněmi, které se mohou chlubit velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu vyvěrá 40 pramenů a v nejbližším okolí dalších 100. Nejstarší prameny jsou známy již od 16. století a každoročně sem zavítá tisíce návštěvníků z celého světa. Kouzlo Mariánských Lázní spočívá v neuvěřitelném množství léčivých pramenů, s čímž je spojena rozmanitá škála indikací. Lékaři se v lázních specializují na léčbu nemocí zažívacího ústrojí, ledvin a močových cest, poruchy látkové výměny, nervových onemocnění, kožních potíží a nespecifických onemocnění dýchacích cest či nemocí pohybového ústrojí. Mariánská Lázně jsou krásným městem, které nabízí pohled na novobarokní kolonádu se svou Zpívající fontánou, která hraje každou hodinu jednu ze svých osmi skladeb.

Mariánské Lázně preferují celou řadu procedur, které pomáhají při léčbě pacientů. Návštěvníci jsou spokojeni s pitnou kúrou, exhalací Mariina pramenu, termoterapií a také s masážemi. Svou oblíbenost si získaly také koupele – bylinná, minerální, přírodní, uhličitá či přísadová. Mezi další procedury patří perličková koupel, plynové injekce, psychoterapie, skořicový zábal či muzikoterapie.

Ve volném čase mohou pacienti zajít na tenisové kurty, golf či minigolf. Využít mohou i plaveckého bazénu, vyzkoušet surfování, jachting či rybaření.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 12.8.2020
Skoro jasno
26°C
20°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1019.2hPa
Vítr: 3.4m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 13.8.
Polojasno
26°C
21°C
Pátek
14.8.2020
Deštivo
22°C
17°C
Sobota
15.8.2020
Deštivo
23°C
19°C
Neděle
16.8.2020
Skoro jasno
26°C
20°C

Kontakt

Adresa:
Město Mariánské Lázně 

Místa v okolí

Ski areál Mariánské Lázně - Lyžařský areál v Mariánských Lázních si vybudoval dobré jméno především zásluhou poctivé práce, rok co rok se tu snaží udržet kvalitu služeb na vysoké úrovni. Sjezdové lyžování má v tomto malebném lázeňském městě dlouholetou tradici a že je zde o lyžování opravdu zájem, dokazují kladné reference na internetu.
Vzdálenost: 1km
Gourmet Hotel Villa Patriot - Malý hotel s gurmánskou restaurací, velmi vhodný pro FOREVER YOUNG hosty a milovníky kvalitní gastronomie.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Gourmet Restaurant VILLA PATRIOT - Gurmánská restaurace v centru Mariánských Lázních
Vzdálenost: 1km
ubytování - Hotel se nachází v centru Mar.Lázní V hotelu společ.místnost s možností stravy,bar,sauna,wellness,Thai masáže.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Šibeniční vrch - V roce 2010 vyrostla na stejnojmenném vrcholu stavba vyhlídkové věže s názvem Šibeniční vrch. Stojí zhruba dvacet metrů od pozůstatků základů poutního kostelíku Panny Marie Lurdské. 
Kemp Michal u Sokolova - Skromný kemp uvnitř areálu koupaliště Michal u Sokolova. Ideální pro koupání i výlety po okolí. K dispozici je 40 míst, částečně s možností připojení k elektřině.
Kemp Zbečno - Masarykova vyhlídka v srdci CHKO Křivoklátsko - Upravená louka nad Berounkou pro kemp Masarykova vyhlídka je jen pro vás, poskytne vám soukromí, nemáte vedle žádné chaty ani chalupy. V rámci bezKempu.cz Připojení elektřiny, pitné vody, možnost použití suchého záchodu, WI-FI, krásného ohniště i s dřívím.
Rozhledna Tobiášův vrch - Rozhledna Tobiášův vrch byla postavena v roce 1999, jedná se o ocelový stožár telefonních operátorů, který zároveň slouží pro veřejnost jako vyhlídkový bod.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.