Mariánské Lázně

Mariánské Lázně patří nejen k nejhezčím městům, ale také lázním v České republice.

Mariánské Lázně představují nejmladší z proslulého trojúhelníku lázeňských měst v Čechách. Jsou druhými největšími lázněmi, které se mohou chlubit velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu vyvěrá 40 pramenů a v nejbližším okolí dalších 100. Nejstarší prameny jsou známy již od 16. století a každoročně sem zavítá tisíce návštěvníků z celého světa. Kouzlo Mariánských Lázní spočívá v neuvěřitelném množství léčivých pramenů, s čímž je spojena rozmanitá škála indikací. Lékaři se v lázních specializují na léčbu nemocí zažívacího ústrojí, ledvin a močových cest, poruchy látkové výměny, nervových onemocnění, kožních potíží a nespecifických onemocnění dýchacích cest či nemocí pohybového ústrojí. Mariánská Lázně jsou krásným městem, které nabízí pohled na novobarokní kolonádu se svou Zpívající fontánou, která hraje každou hodinu jednu ze svých osmi skladeb.

Mariánské Lázně preferují celou řadu procedur, které pomáhají při léčbě pacientů. Návštěvníci jsou spokojeni s pitnou kúrou, exhalací Mariina pramenu, termoterapií a také s masážemi. Svou oblíbenost si získaly také koupele – bylinná, minerální, přírodní, uhličitá či přísadová. Mezi další procedury patří perličková koupel, plynové injekce, psychoterapie, skořicový zábal či muzikoterapie.

Ve volném čase mohou pacienti zajít na tenisové kurty, golf či minigolf. Využít mohou i plaveckého bazénu, vyzkoušet surfování, jachting či rybaření.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Polojasno
12°C
5°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1015.4hPa
Vítr: 3.1m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Skoro jasno
6°C
2°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
9°C
1°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
12°C
3°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
11°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Město Mariánské Lázně 

Místa v okolí

Ski areál Mariánské Lázně - Lyžařský areál v Mariánských Lázních si vybudoval dobré jméno především zásluhou poctivé práce, rok co rok se tu snaží udržet kvalitu služeb na vysoké úrovni. Sjezdové lyžování má v tomto malebném lázeňském městě dlouholetou tradici a že je zde o lyžování opravdu zájem, dokazují kladné reference na internetu.
Vzdálenost: 1km
Gourmet Hotel Villa Patriot - Malý hotel s gurmánskou restaurací, velmi vhodný pro FOREVER YOUNG hosty a milovníky kvalitní gastronomie.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Gourmet Restaurant VILLA PATRIOT - Gurmánská restaurace v centru Mariánských Lázních
Vzdálenost: 1km
ubytování - Hotel se nachází v centru Mar.Lázní V hotelu společ.místnost s možností stravy,bar,sauna,wellness,Thai masáže.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.