Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov jsou jedny z nejhezčích a nejnavštěvovanějších lázní v České republice.

Lázně Jáchymov se rozprostírají na úpatí Krušných hor a mohou se chlubit titulem prvních radonových lázní na světě. Jáchymovské lázně mají jedinečné postavení v oblasti léčení chorob pohybového aparátu díky unikátnímu léčebnému prostředku, což jsou radonové minerální vody. Tento přírodní léčebný zdroj obsahuje vysoký počet radioaktivního plynu radonu, což má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Radonové prameny slouží k léčbě zánětlivých a také degenerativních nemocí pohybového ústrojí. Prameny uvolňují lidi od bolesti.

Do Jáchymovských lázní se můžete vydat i za účelem léčby poruch látkové výměny či nervových onemocnění. Léčba se aplikuje prostřednictvím radonových koupelí s vysokým obsahem přírodního radonu. Pacienti si užívají vodoléčby, rehabilitace a také elektroléčby. V lázních se praktikuje i léčba nemocí magnetoterapií a ozařovacími metodami. Do Jáchymovských lázní se lidé vydávají také za relaxací, užít si masáží a wellness odpočinku. Ve volném čase mohou návštěvníci využít jednu ze sportovních aktivit, jako jsou tenisové kurty, bowling, fitness centrum, sjezdařské a běžecké tratě, turistické stezky a lekce Nordic walking po Krušných horách.

Lázně Jáchymov navštívil dokonce i T. G. Masaryk, M. Curie-Sklodowská a František Běhounek. Podle Curie a Běhounka jsou pojmenovány také dva prameny.

Přírodní zdroje: radonová voda, prameny Běhounek, Curie.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Jáchymov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Apartmány*** Ingeborg - Obytný dům s apartmány v centru lázeňského města Jáchymov. Autobusová zastávka směr Boží Dar a Karlovy Vary do 300m, vlakové nádraží v Ostrově 7km. Hraniční přechod s BRD (Oberwiesenthal) 7km.
Vzdálenost: 1km
Ski areál Náprava - Zimní areál Náprava se nachází v Krušných horách nedaleko města Karlovy Vary.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Klínovec - Nový Skiareál Klínovec je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší středisko Krušných hor, v nedávné době byl modernizován a dnes se vyrovná největším lyžařským areálům v republice. Lyžování na Klínovci má mnohaletou tradici, kdysi tu lyžaře přepravovaly pouze kotvové a talířové vleky, dnes je tomu docela jinak.
Vzdálenost: 5km
Ski areál Boží Dar - Neklid - Kdo někdy zavítal do nejvýše položeného městečka v České republice, totiž do Božího Daru, a lyžoval na Neklidu nebo na sjezdovce Za Prahou, bude jistě rád vzpomínat na to parádní svezení a těšit se na další lyžařskou sezonu, která otevře brány dalším návštěvám tohoto zajímavého místa v Krušných horách.
Vzdálenost: 6km
Pension Schneeberg - Nově postavený Pension SCHNEEBERG, který se nachází ve velmi klidné části, přesto nedaleko centra Božího Daru. Nabízíme ubytování ve 12 moderně zařízených pokojích. Skiareály
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Václavka - Rozhledna Václavka je vyhlídková věž ve Voticích.
Rozhledna Kochnov - Rozhledna Kochnov je dřevěná stavba vyhlídkové věže na okraji lesa.
Vyhlídková věž staré radnice Mladá Boleslav - Vyhlídková věž staré městské radnice v Mladé Boleslavi byla postavena v 18. století.
Rozhledna Zvonička - Rozhledna Zvonička je dřevěná vyhlídková věž, postavená nad vinicí, v blízkosti obce Otmíče.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.