Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov jsou jedny z nejhezčích a nejnavštěvovanějších lázní v České republice.

Lázně Jáchymov se rozprostírají na úpatí Krušných hor a mohou se chlubit titulem prvních radonových lázní na světě. Jáchymovské lázně mají jedinečné postavení v oblasti léčení chorob pohybového aparátu díky unikátnímu léčebnému prostředku, což jsou radonové minerální vody. Tento přírodní léčebný zdroj obsahuje vysoký počet radioaktivního plynu radonu, což má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Radonové prameny slouží k léčbě zánětlivých a také degenerativních nemocí pohybového ústrojí. Prameny uvolňují lidi od bolesti.

Do Jáchymovských lázní se můžete vydat i za účelem léčby poruch látkové výměny či nervových onemocnění. Léčba se aplikuje prostřednictvím radonových koupelí s vysokým obsahem přírodního radonu. Pacienti si užívají vodoléčby, rehabilitace a také elektroléčby. V lázních se praktikuje i léčba nemocí magnetoterapií a ozařovacími metodami. Do Jáchymovských lázní se lidé vydávají také za relaxací, užít si masáží a wellness odpočinku. Ve volném čase mohou návštěvníci využít jednu ze sportovních aktivit, jako jsou tenisové kurty, bowling, fitness centrum, sjezdařské a běžecké tratě, turistické stezky a lekce Nordic walking po Krušných horách.

Lázně Jáchymov navštívil dokonce i T. G. Masaryk, M. Curie-Sklodowská a František Běhounek. Podle Curie a Běhounka jsou pojmenovány také dva prameny.

Přírodní zdroje: radonová voda, prameny Běhounek, Curie.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Skoro jasno
11°C
5°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1015.3hPa
Vítr: 3.4m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Skoro jasno
5°C
2°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
8°C
-1°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
10°C
1°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
8°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Jáchymov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Apartmány*** Ingeborg - Obytný dům s apartmány v centru lázeňského města Jáchymov. Autobusová zastávka směr Boží Dar a Karlovy Vary do 300m, vlakové nádraží v Ostrově 7km. Hraniční přechod s BRD (Oberwiesenthal) 7km.
Vzdálenost: 1km
Ski areál Náprava - Zimní areál Náprava se nachází v Krušných horách nedaleko města Karlovy Vary.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Klínovec - Nový Skiareál Klínovec je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší středisko Krušných hor, v nedávné době byl modernizován a dnes se vyrovná největším lyžařským areálům v republice. Lyžování na Klínovci má mnohaletou tradici, kdysi tu lyžaře přepravovaly pouze kotvové a talířové vleky, dnes je tomu docela jinak.
Vzdálenost: 5km
Ski areál Boží Dar - Neklid - Kdo někdy zavítal do nejvýše položeného městečka v České republice, totiž do Božího Daru, a lyžoval na Neklidu nebo na sjezdovce Za Prahou, bude jistě rád vzpomínat na to parádní svezení a těšit se na další lyžařskou sezonu, která otevře brány dalším návštěvám tohoto zajímavého místa v Krušných horách.
Vzdálenost: 6km
Pension Schneeberg - Nově postavený Pension SCHNEEBERG, který se nachází ve velmi klidné části, přesto nedaleko centra Božího Daru. Nabízíme ubytování ve 12 moderně zařízených pokojích. Skiareály
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.