Lázně Luhačovice

Největším lázeňským moravským městem jsou právě Luhačovice, které se nachází v podhůří Vizovických vrchů.

Lázně Luhačovice jsou zasazené do půvabného údolí potoka Šťavnice a jedná se o nejvíce navštěvované lázně na Moravě. Luhačovice mohou nabídnout sirný pramen a sedmnáct druhů přírodních minerálních vod, které jsou využívány k léčbě pacientů s nemocemi dýchacího a zažívacího ústrojí, s poruchami látkové výměny a také poruchami pohybového ústrojí. Rok co rok přijíždí do Luhačovic více jak tisíc hostů, které láká 300 let dlouhá lázeňská tradice, nádherná architektura od Dušana Jurkoviče a také nezapomenutelné atmosféra.

Do lázní Luhačovice se vydávají nejen lidé za účelem léčby svých nemocí, ale také za wellness odpočinkem, kdy si své tělo oddělí od každodenního života, stresu a koloběhu. Provádí se zde pitné kůry, koupele, inhalace, regenerační a rehabilitační pobyty, slatinné obklady, masáže a různé druhy koupelí. Ubytovat se můžete v jednom z lázeňských hotelů (Vila alpská růže, Jurkovičův dům, Palace, Dům Bedřicha Smetany, Vila Chaloupka apod.). Ve volném čase lázně Luhačovice nabízí kryté bazény, saunu, solárium, fitness centra, tenisové kurty či minigolf.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Zataženo
1°C
-4°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1015.8hPa
Vítr: 5m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Zataženo
0°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
2°C
2°C
Sobota
30.1.2021
Polojasno
6°C
0°C
Neděle
31.1.2021
Sněžení
-2°C
-5°C

Kontakt

Adresa:
Luhačovice 

Místa v okolí

Luhačovice - Luhačovice jsou lázeňské město, které se rozprostírá na jihovýchodě Moravy. Zaujímá plochu o velikosti 33 kilometrů čtverečních a leží ve vzdálenosti šestnácti kilometrů jihovýchodně od Zlína.
Vzdálenost: 1km
Pozlovice - Pozlovice jsou městys rozprostírající se v okrese Zlín. Městys zaujímá plochu o velikosti 9,58 kilometrů čtverečních. Nachází se asi dva kilometry směrem na sever od Luhačovic.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.