Kaple Sv. Barbory - Buchlovice

Kaple Sv. Barbory - Chříbské lesy, nedaleko hradu Buchlova.

 

Tato kaple se nachází asi 1,5 Km od hradu Buchlova. Pod hradem Buchlov dobře značená turistickou značkou. Možnost prohlídky kaple, Vám bude sdělen přímo na hradě Buchlově, ale pravidelná otevírací doba neexistuje. Kaple stojí na původním místě Keltského sídliště, což dokazuje i zachovalost terénu okolí kaple. Pokud se projdete v okruhu 200 m kolem kaple tak narazíte na podivné kameny, které mají i svůj obličej. Dokládám přiloženým fotem na stránkách, odkaz viz dole .

Dále v každém ročním období můžete obdivovat krásu lesů v okolí hradu Buchlova a této kaple . Pokud budete chtít na místo vyrazit pěší tůrou, používejte vyznačené turistické trasy, pouze pro zdatnější cyklo borce i borkyně a podobné nadšence je terén sjízdný za dobrého počasí. Své vozidla odstavte na parkovišti pod hradem Buchlov.

Na místě zachovávejte klid jen tak si vychutnáte krásu tohoto místa a pamatujte, nacházíte na místě posledního odpočinku rodu Berchtoldů panů z Buchlova a Buchlovic. Při návštěvě hradu se dozvíte o černé paní Buchlovské. Ta pro Váš zbytečný hluk na tomto místě se může stát Vaší noční můrou.

Nejkrásnějším zážitkem je zde západ slunce, který možno vychutnat na tomto navrší kde je kaple umístěna. Stejně tak romantické podvečerní místo pro milenecké schůzky.

 

komentář: Mirek Medvěd

www.mirekmedved.estranky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Buchlovice 

Místa v okolí

Ski areál Mendl ski Břestek - Lyžařské středisko Mendl ski Břestek se nachází v Chřibech poblíž města Kroměříž. Ski areál je bohatě vybaven. Na své si tak přijde každý.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Lodě-hausbóty o. s. - Půjčovna má k dispozici lodě na řece Moravě.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Vyklestilka - Nad Loučovicemi, na vrcholu hory Vyklestilka, se nachází vyhlídkové místo s nádherným rozhledem do okolí.
Vyhlídka nad Vyšším Brodem - Nad Vyšším Brodem je veřejně přístupná vyhlídka v sousedství poutního místa Maria Rast am Stein.
Zámek Načeradec - Zámek Načeradec byl postaven roku 1734 Františkem Josefem ze Starhembergu, který pocházel z významného rakouského šlechtického rodu. Za téměř tři století své existence vystřídal zámek mnoho majitelů a jeho funkce se měnily.
Vyhlídkové místo Kytín - Nedaleko Chrástu u Plzně se nachází vyhlídkové místo s ocelovými slunečními hodinami a posezením.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.