Kaple Sv. Barbory - Buchlovice

Kaple Sv. Barbory - Chříbské lesy, nedaleko hradu Buchlova.

 

Tato kaple se nachází asi 1,5 Km od hradu Buchlova. Pod hradem Buchlov dobře značená turistickou značkou. Možnost prohlídky kaple, Vám bude sdělen přímo na hradě Buchlově, ale pravidelná otevírací doba neexistuje. Kaple stojí na původním místě Keltského sídliště, což dokazuje i zachovalost terénu okolí kaple. Pokud se projdete v okruhu 200 m kolem kaple tak narazíte na podivné kameny, které mají i svůj obličej. Dokládám přiloženým fotem na stránkách, odkaz viz dole .

Dále v každém ročním období můžete obdivovat krásu lesů v okolí hradu Buchlova a této kaple . Pokud budete chtít na místo vyrazit pěší tůrou, používejte vyznačené turistické trasy, pouze pro zdatnější cyklo borce i borkyně a podobné nadšence je terén sjízdný za dobrého počasí. Své vozidla odstavte na parkovišti pod hradem Buchlov.

Na místě zachovávejte klid jen tak si vychutnáte krásu tohoto místa a pamatujte, nacházíte na místě posledního odpočinku rodu Berchtoldů panů z Buchlova a Buchlovic. Při návštěvě hradu se dozvíte o černé paní Buchlovské. Ta pro Váš zbytečný hluk na tomto místě se může stát Vaší noční můrou.

Nejkrásnějším zážitkem je zde západ slunce, který možno vychutnat na tomto navrší kde je kaple umístěna. Stejně tak romantické podvečerní místo pro milenecké schůzky.

 

komentář: Mirek Medvěd

www.mirekmedved.estranky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 24.2.2020
Polojasno
8°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.8hPa
Vítr: 4.1m/s
z západu
Zítra
Úterý 25.2.
Zataženo
12°C
6°C
Středa
26.2.2020
Zataženo
6°C
1°C
Čtvrtek
27.2.2020
Polojasno
5°C
0°C
Pátek
28.2.2020
Zataženo
4°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Buchlovice 

Místa v okolí

Ski areál Mendl ski Břestek - Lyžařské středisko Mendl ski Břestek se nachází v Chřibech poblíž města Kroměříž. Ski areál je bohatě vybaven. Na své si tak přijde každý.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Lodě-hausbóty o. s. - Půjčovna má k dispozici lodě na řece Moravě.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Nakolický rybník - Nakolický rybník u stejnojmenné obce, mezi Novými Hrady a Českými Velenicemi dotváří malebnou scenérii části jihočeského regionu v blízkosti horního toku řeky Lužnice.
Rybník Vydýmač u Lomnice - Rybník Vydýmač u Lomnice nad Lužnicí je součástí tzv. Tisské rybniční soustavy.
Stvolová - Vesnička Stvolová se rozprostírá na severním okraji okresu Blansko. Jihovýchodní část katastrálního území obce je tvořena nivou řeky Svitavy a přiléhajícími mírnými svahy. Ostatní část zájmového území náleží Svitavské pahorkatině. Je vzdálena 6 km od města Letovice a 30 km od okresního města Blansko. Krajské město Brno je vzdáleno 55 km. Skládá se ze tří katastrálních území Stvolová, Skřib a Vlkov u Letovic. Osady Skřib a Vlkov u Letovic patří ke Stvolové od roku 1880 a tvoří společně obec politickou. Rozloha obce je 375 ha. Počet trvale přihlášených obyvatel k 1.1.2020 je 165.
Strpský rybník - Strpský rybník je významným hnízdištěm vodního ptactva, jsou tu k vidění bukač velký, bekasina otavní, vodouš šedý a dokonce vzácný moudivláček lužní a orel mořský. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.