Sportovní letiště Zbraslavice

Aeroklub a Sportovní letiště Zbraslavice se nachází v obci Zbraslavice, asi 20 km jižně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Aeroklub a Sportovní letiště Zbraslavice se nachází v obci Zbraslavice, asi 20 km jižně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

V roce 1931 nouzově přistálo v polích v těsné blízkosti obce Zbraslavice velké dopravní letadlo Avia. Proto začaly Československé státní aerolinie přemýšlet o zbudování nouzového letiště pro případ podobných nouzových přistání.

Tak vzniklo roku 1933 ve Zbraslavicích na okraji obce letiště o výměře 2210 metrů čtverečních.

Letiště se však využívalo jen sporadicky, jako zastávka vojenských orientačních letů, přistávaly zde i Baťova letadla, která zajišťovala spojení s továrnou v nedaleké Zruči nad Sázavou. Během 2.světové války sloužilo letiště jak německým, tak později i ruským vojenským jednotkám.

Těsně po válce, v květnu r. 1945 zde vznikl aeroklub a letiště počalo vzkvétat. Objevily se zde první kluzáky i sportovní akrobatická letadla. Díky velmi dobré výbavě využívaly letištní plochy i jiné aerokluby z okolních obcí.

V současné době je letiště centrem výcvikových, vyhlídkových a plachtařských letů. Aeroklub Zbraslavice dokonce dosáhl významného ocenění – čestné uznání světové federace sportovního letectví. K vidění na letišti jsou tato letadla: motorová L-200“Morava“, AERO 145, Zlin 142/42, L-40“Meta sokol“; kluzáky LF 107“LUNAK“, VSO-10“VOSA“, ASW-19. Mimo to je zde k vidění stíhací letoun MIG 23.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 14.11.2019
Skoro jasno
4°C
4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1010.6hPa
Vítr: 3.6m/s
z jiho-východu
Zítra
Pátek 15.11.
Polojasno
9°C
10°C
Sobota
16.11.2019
Zataženo
11°C
8°C
Neděle
17.11.2019
Polojasno
13°C
9°C
Pondělí
18.11.2019
Polojasno
6°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Zbraslavice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Obora Pančava - Obora s divokými prasaty ve stejnojmené přírodní oblasti.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Ptačí Blato - Rybník Ptačí Blato se nachází nedaleko Lomnice nad Lužnicí, v těsném sousedství rybníka Krčín. Stavěl se současně s ním, v 16. století a jeho rozloha byla zhruba o polovinu větší, než ta dnešní.
SKiPi Funpark a restaurace - SKiPi - to je multifunkční centrum s pestrou nabídkou atrakcí pro děti, ale i dospělí zde najdou své v prostorách příjemné restaurace s kavárnou. Můžete také navštívit rozsáhlou horolezeckou stěnu včetně boulderovky.
Rybník Přední Sax - Rybník Přední Sax se nachází nedaleko města Veselí nad Lužnicí. Byl založen Jindřichem IV. z Hradce na konci 15. století.
Staňkovský rybník - Staňkovský rybník vznikl již v roce 1550, zakladatelem byl Mikuláš Ruthard z Malešova. Mělo jít původně o ochrannou (retenční) vodní plochu před povodňovými vlnami na Koštěnickém potoce. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.